Suriye Hava Savunmasından İsrail Jetlerine Karşılık

Yabancı basında yer alan haberlere göre Suriye hava savunma sistemi İsrail'in düzenlediği jet saldırılarına karşılık verdi. Saldırı için kullanılan füzelerin büyük bir kısmı etkisiz hale getirildi.

Suriye Hava Savunmasından İsrail Jetlerine Karşılık

Suriye basınında yer alan haberlere göre, Suriye hava sistemleri İsrail’in saldırılarına karşılık verdi. İsrail’in Şam’a saldırı düzenlediği ancak Şam’ın karşılığıyla çok sayıda düşman hedefinin etkisiz hale getirildiği öğrenildi. Suriye’de açıklama yapan yetkililer ise İsrail’in jetlerle Başkent Şam’a saldırı düzenlediğini doğruladı. Ateşlenen füzelerin büyük bir çoğunluğunun düşürüldüğü ancak Şam Havalimanı’ndaki bir ambarın hasara uğradığı belirtiliyor.

Ulaştırma Bakanlığı’nın duyurularına göre ise, Şam Uluslararası Havalimanı İsrail’in jet saldırıları sonucu hasara uğramadı. Ancak Bakanlık, hasarın nereden ve nasıl meydana geldiğiyle ilgili de herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Yeni Patlamalar Yaşanıyor

Bölgede bulunan yabancı basın ise Suriye’nin başkenti Şam’da yeni patlama seslerinin duyulduğunu kamuoyuyla paylaştı. Saat 23.25-23.30 sularında seslerin duyulduğu belirtilirken, Suriyeli yetkililerden patlamalarla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2019, 18:27

YORUM EKLE