Tayvan'da Tatil Yapan 152 Kişi Bir Anda Kayboldu! Garip olay Şaşkınlık Yarattı!

Tayvan'da tatil yapmak için bulunan 152 kişinin bir anda kaybolduğu haberi doğrulandı. Yabancı basında yer alan haberlere göre çok sayıda Vietnam vatandaşının ülkeye girişi yasaklandı.

Tayvan'da Tatil Yapan 152 Kişi Bir Anda Kayboldu! Garip olay Şaşkınlık Yarattı!

Yabancı basında yer alan haberlere göre, Tayvanlı yetkililer geçtiğimiz haftalarda 152 kişinin bir anda ortadan kaybolduğunu duyurdu. Yaşanan hadisenin, turist vizesiyle Kaohsiung şehrine gelen vatandaşların başına geldiği belirtiliyor. Yetkililerin açıklamasına göre, 21-23 Aralık tarihleri arasında gelen turistlerin dışındaki bütün turistlerin kayıtlarının bir anda yok olduğu kaydediliyor.

Ulusal Göçmenlik Ajansı’nın olayla ilgili açıklamasında ise, kaybolan 152 kişinin bulunabilmesi için çalışma grubu oluşturulduğu yer alıyor. Ajans, bir anda kaybolan turistlerin bulunması halinde doğrudan sınır dışı edileceğini açıkladı. Bununla birlikte bu kişilerin 3-5 yıl arasında bir süreyle ülkeye girişlerinin yasaklanacağı aktarıldı.

Şahıslar Yasadışı Çalışmak İçin Gelmiş Olabilir

Bölge yerel basınında çıkan haberlere göre ise, kayıp 152 kişinin Tayvan’a yasadışı şekilde çalışmak için geldiği belirtiliyor. Bu olaydan kısa bir süre sonra Tayvan, Vietnam vatandaşı binlerce kişinin vize başvurularını reddetme kararı aldı.

Son yıllarda turizm gelirlerini artırma politikaları izleyen Doğu Asya ülkesi, Vietnam başta olmak üzere pek çok ülkenin vize ücretlerini kaldırdı. 2015 yılından bu yana uygulanan bu politika kapsamında ziyaret etmek isteyen kişiler sadece elektronik ortam üzerinden ülkeye kolaylıkla giriş yapabilmekteydi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2019, 06:48

YORUM EKLE

Popüler Haberler