Trump'dan kritik açıklama! Macron'un NATO söylemine cevap verdi

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, geçtiğimiz günlerde NATO ile ilgili olarak tepki toplayan açıklamalarda bulundu. ABD Başkanı Trump'tan kritik açıklama ise gecikmedi ve başkan NATO'nun söylemine cevap verdi.

Trump'dan kritik açıklama! Macron'un NATO söylemine cevap verdi

Dünya genelinde birçok ülkenin önemli isimleri geçtiğimiz günlerde Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un gündeme getirdiği NATO ile ilgili 'beyin ölümü' ifadesine tepki yağdırdı. Bu tepkilere kritik bir isim daha dahil oldu. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, Macron'un 'NATO'nun beyin ölümü gerçekleşti' söylemine tepkili olduğunu ifade etti. Bu tip bir söylemin çok aşağılayıcı olduğunun altını çizen Trump, Fransa'nın NATO ile olan ilişkilerine de işaret etti. 

Bunlar Tehlikeli Açıklamalar

Donald Trump'ın Macron'a karşı söylemlerinde Fransa ile NATO arasındaki bağ da yer aldı. Fransa'nın NATO'ya en fazla ihtiyaç duyan ülkeler arasında yer aldığını belirten Trump, böyle söylemlerin tehlikeli olabileceğini de söyledi. Fransa'nın Amerikan firmalarına vergi uygulamasından rahatsız olduğunu ifade eden Trump, böyle bir uygulama yapması gereken tarafın kendileri olduğunun da altını çizdi. Türkiye ile olan iyi ilişkilerini de işaret eden Trump, en fazla desteği Türkiye'nin verdiğini de vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2019, 13:58

YORUM EKLE