Venezuela Devlet Başkanı Maduro'dan Donald Trump'a Nazi Benzetmesi

Venezuela'nın başkenti Caracas'ta düzenlenen bir toplantıda Devlet Başkanı Nicolas Maduro Venezuela ve sosyalizmi hedef alan ABD Başkanı Donald Trump'a Nazi benzetmesi yaparak sert bir cevap verdi.

Venezuela Devlet Başkanı Maduro'dan Donald Trump'a Nazi Benzetmesi

ABD Başkanı Donald Trump'ın kendisi hakkında, "Sosyalizm, Venezuela'yı tamamen harabeye çevirdi." şeklinde söylediği sözlerini kendisine hatırlatan başkan Maduro, "Trump Miamide, sosyalizmimizi sorgulayan eski bir söylemle ideolojileri yasaklamak ve Beyaz Saray'ın ırkçı düşüncesini zorla kabul ettirmek için neredeyse Nazi tarzında bir konuşma yaptı." açıklamasında bulundu.

Muhalefete destek vermesi için orduyu tehdit eden Trump'a tepki gösteren Nicolas Maduro, "Silahlı kuvvetlerin komutanı kim, Miami'den Donald Trump mı? Venezuela'nın sahibi olduklarını sanıyorlar." diye konuştu.

 Venezuela'yla ilgili ABD Başkanının hedefini de sorgulayan Venezuela Devlet Başkanı Maduro şöyle dedi:

"Trump'ın Venezuela'da sevdiği şey nedir? Petrol, koltan, elmas? En kötüsü ise kukla olarak hizmet eden Venezuelalılar. İnsani yardım bir şov. Bizim 30 milyar dolarımızı çalıp 20 milyon dolarlık çürümüş gıda teklif ediyorlar. Bizden 30 milyar çalanlar 20 milyonluk çürümüş gıda öneriyorlar."

ABD Başkanı Donald Trump ise dün Florida eyaletinde yaptığı konuşmada Maduro hükümetine bağlılığını koruyan Venezuela ordusunu tehdit ederek sosyalizmin Venezuela'yı harabeye çevirdiği'ni dile getirdi. Başkanı Donald Trump  “geleceklerini ve hayatlarını riske attıklarını” öne sürerek, orduya ABD’nin insani yardım adı altında Kolombiya’dan ülkeye göndereceği malzemelerin girişine izin vermelerini istedi.

Venezuelalı askerleri Nicolas Maduro’yu desteklemeye devam ederlerse “Hiçbir güvenli liman, çıkış yolu bulamayacaksınız” diye tehdit eden Trump, ayrıca ülkedeki Bolivarcı hükümeti komünist Küba’nın “kuklası” diye niteleyerek sert bir göndermede bulundu.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2019, 17:48

YORUM EKLE