Vladimir Putin, Suriye'den Geri Dönen Askeri Kuvvetlere İşaret Etti

Katıldığı bir etkinlikte Suriye'deki askeri kuvvetlerin geri döndüğünü beyan eden Vladimir Putin, 13 uçağın, 14 helikopterin ve 1140 askerin bölgeden çekildiğini dile getirdi.

Vladimir Putin, Suriye'den Geri Dönen Askeri Kuvvetlere İşaret Etti

Suriye'de yıllardır devam eden iç karışıklıklara müdahale amaçlı olarak bölgeyi denetim altında tutan Rusya, bölgeden geri çekiliyor. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in katıldığı bir askeri okul mezuniyet töreninde dile getirdiği açıklamalar geri çekilme ile bölgeden ayrılan silahlı kuvvet sayısını ortaya koydu. Konuşması sırasında Suriye'de bulunan 13 uçak, 14 helikopter ve 1140 askerin bölgeden ayrıldığını ve ülkeye geri döndüğünü beyan eden Putin, öğrencilere bu askerlerin deneyimlerinden faydalanmaları konusunda telkinlerde bulundu.

HMEYMİM ZİYARETİ SONRASINDA ÇEKİLMELER BAŞLADI

Vladimir Putin, geçtiğimiz yıl Suriye'nin Hmeymim Kenti ile aynı ismi taşıyan askeri üssüne ziyaret gerçekleştirdikten sonra bölgede geri çekilme sürecinin başladığınıda konuşmalarında paylaştı. Bu bölgeden geri dönen askerlerin, öğrenciler için oldukça değerli birer bilgi kaynağı olarak görülmesi gerektiğinin de altını çizen Putin, onların askeri deneyimlerinden istifade edilmesinin gerektiğini aktaran konuşmalar yaptı. Kremlinde gerçekleşen etkinlikte askeri öğrencilerle birebir sohbetler de eden Putin, mezuniyet tebriklerini tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2018, 18:50

YORUM EKLE