Yunanistanda İktidar Çakıldı! Sağlık Sorunu Yaşayan Vatandaşı Türkiye'ye geliyor

Yunanistan'da yeni bir kriz daha! Ekonomik krizin etkilerini hatta krizi henüz atlatamamış olan Yunan Hükümeti vaatlerini yerine getiremeyince vatandaş ülkeyi terk etmeye başladı!

Yunanistanda İktidar Çakıldı! Sağlık Sorunu Yaşayan Vatandaşı Türkiye'ye geliyor

Son 10 yıl içerisinde oldukça şiddetli bir gerileme ve küçülme yaşayan Yunanistan'da ekonominin gidişatı daha da olumsuz bir hal aldı. Hükümet bu durumu çözmeye yönelik girişimler yapsa da süreç kendisini yinelemekle kaldı ve vaatlerde havada kaldı. Bu durumdan en büyük darbeyi ise son aşamada sağlık problemi olanlar yaşadı. Vatandaş artık tedavisi için Türkiye'ye geliyor. 

KANSER HASTALARINA İLAÇ SUNULAMIYOR

Kanser tedavisi görmekte olan Yunan Vatandaşları için sağlanması gereken 2 kritik ilaç ekonomik kriz nedeni ile sağlanamıyor. Bu durum karşısında zor durumda kalan hastalar ve yakınları ise çareyi ülkeyi terk etmekte buluyor.

Hükümetin ekonomik anlamda uyguladığı kemer sıkma politikasının temel insan haklarının üzerindeki etkileri söz konusu olduğunda bu politikaların revize edileceğini açıklaması ancak bu ilaçların sağlanamaması ise halkın gözünde hükümeti yerden yere vurdu.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2017, 14:24

YORUM EKLE

Popüler Haberler