Zorla saçı kesilen Belediye Başkanının üzerine boya dökülerek sokakta yürütüldü

Bolivya'da bulunan Vinto kasabasının belediye başkanı protestocular tarafından saçları zorla kesildi ve yalın ayak sokaklarda boya dökülmüş bir vaziyette sokaklarda yürütüldü.

Zorla saçı kesilen Belediye Başkanının üzerine boya dökülerek sokakta yürütüldü

Bolivya'da gerçekleştirilen başkanlık seçimlerinde Devlet Başkanı Evo Morales’in başkanlığını ilan etmesinin ardından  Bolivya muhalefeti protestolar düzenlemişti. Sağ muhalefet üyesi Santa Cruz Sivil Komitesi Başkanı Luis Fenando Camacho ise birkaç gün önce protesto gösterilerinin radikalleşmesi yönünde bir çağrıda bulunmuştu.

Bolivya’nın Cochamba'ya bağlı Vinto kasabasında muhalefet ve hükümet destekçileri arasında gerçekleşen çatışmada iki muhalefet yanlısının öldüğü iddiası ortaya atılmıştı.Bunun üzerine  protestocular Vinto belediye meclisine karşı yürüyüş başlattılar.

2 muhalefet destekçisinin ölümünden sorumlu tutulan Evo Morales’in partisi Sosyalizm Hareketi’nin (Movimiento al Socialismo) belediye başkanı Patricia Arce, protestocular tarafından kaçırıldı. Zorla kaçırılan Belediye Başkanı Patricia Arce’nin saçları kısacık kesildi. Üzerine kırmızı boya dökerek yalın ayak sokaklarda yürütülen belediye başkanı hakkında protestocular 'katil, katil' diye bağırdılar.

Belediye başkanı Arce’nin protestocular tarafından zorla alıkonmasının ardından, belediye başkanı istifa mektubunu imzalamaya zorlandı. Patricia Arce daha sonra polisin müdahale etmesiyle serbest bırakıldı ve sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı. Arce’ın hayati tehlike yaratacak bir yara almadığı bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2019, 20:47

YORUM EKLE

Popüler Haberler