KYK Kredi ve Burs Sonuçları İlan Edildi. Öğrenciler Bu Yıl Ne Kadar Destek Alacaklar Belli Oldu

Türkiye'de lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi alan öğrencilere devlet tarafından sağlanan kredi ve burs için yapılan başvurular sonuçlandı. Yüz binlerce öğrenciyi ilgilendiren gelişmenin ardından burs ve kredide yapılacak olan ödeme miktarı da resmi olarak duyuruldu.

 KYK Kredi ve Burs Sonuçları İlan Edildi. Öğrenciler Bu Yıl Ne Kadar Destek Alacaklar Belli Oldu

Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı olan Kredi ve Yurtlar Kurumu, her sene olduğu gibi bu sene de öğrencilere sağlanacak olan kredi ve bursların sonuçlarını yılın son çeyreğinde ilan etti. Üniversite kayıtlarının ardından gerçekleştirilen başvurular ile yüzbinlerce ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencisi devletten kredi ve burs ödemesi alacaklar. 2019-2020 yılı için gerçekleştirilen başvuruların sonuçları e-devlet üzerinden görüntülenebilirken, 2020'nin ilk aylarından itibaren yapılacak olan ödemelerin tutarı da belli oldu.

Ödeme Tutarlarında Yeni Artış

Her sene belirli bir miktarda artışı yapılan kredi ve burs ödemelerinde bu sene de seri bozulmadı. Her sene öğrencilere eğitimlerinde ihtiyaçları olacak maddi desteği sağlamak amacıyla verilen burs ve kredilerde yeni tutarlar:

Önlisans/Lisans Öğrencileri: 550 TL

Yüksek Lisans Öğrencileri: 1100 TL

Doktora Öğrencileri: 1650 TL olarak güncellendi.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2019, 01:59

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet maranki
Ahmet maranki - 7 ay Önce

Ya bi gidin kardeşim yalan haber yapmayın


Popüler Haberler