2018 KPSS Ön Lisans Cevap Kâğıtları ve Aday Cevapları ÖSYM AİS'de Erişime Açıldı

04 Kasım 2018 tarihinde uygulanan 2018-KPSS Ön Lisans sınavına giren adayların cevap kağıtlarının görüntüleri ve aday cevapları ÖSYM tarafından Aday İşlemleri Sisteminde (AİS) erişime açıldı.

2018 KPSS Ön Lisans Cevap Kâğıtları ve Aday Cevapları ÖSYM AİS'de Erişime Açıldı

04 Kasım 2018'de ÖSYM KPSS Ön Lisans sınavına girmiş olan adayların cevap kağıtları ve soruların doğru cevapları ÖSYM tarafından https://ais.osym.gov.tr adresinden erişime açıldı. Adaylar sınavda işaretledikleri cevap kağıtlarının optik okuyucular tarafından okunmuş olduktan sonra elde edilen sonuçlarına ve doğru cevaplara ais üzerinden 28 Kasım 2018 tarihi ve 15:00 saatinden itibaren geçerli olmak üzere 10 gün süre ile erişebilecekler.

2018 KPSS Ön Lisans Sınav Kağıtları ve Adayların Cevap Kağıtları

https://ais.osym.gov.tr adresinden adaylar Tc Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra girmiş oldukları sınavı seçip " Cevap Kağıdı Görüntüleme" yolunu izleyerek sınavda işaretlemiş oldukları cevap kağıdı görüntüsünden, işaretlemelerini ve optik okuyucularla okunduktan sonra elde edilen bilgilere erişebilecekler. Adaylar aynı zamanda cevap anahtarı üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında açılacak olan pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile sınavda işaretlemiş oldukları kendi cevaplarınıda görebilecekler. Erişime açılan bilgilerde sorular, adayın girmiş olduğu sınavda kendisine verilen soru kitapçığındaki soru ve seçenek dizilimi ile aynıdır. Sistem üzerinde açıklanan sonuçlarda adayların soru testlerindeki toplam doğru cevap sayıları, yanlış ve boş cevap sayıları ile ham paun bilgileri de yer almaktadır.

Yapılan bu uygulamanın adayın bilgilendirme amacı ile yapılmış olduğunun ve görüntülenen sayfanın belge niteliği taşımadığı ve bilgilendirme amacı ile paylaşıldığı bilgisi ÖSYM'nin duyrusunda yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2018, 22:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fit Traveler
Fit Traveler - 1 hafta Önce

This is great website. I like your site . If you want to see mine, I give the link