2019 AÖF Üç Ders Sınavı hangi tarihte yapılacak?

Anadolu Üniversitesi yayınladığı takvimle 2019 AÖF üç ders sınavı hangi tarihte yapılacak konusunda araştırma yapanlar için detaylı bilgileri paylaştı. Sınavın hangi il merkezlerinde yapılacağı ve sınav tarihi duyuruldu.

2019 AÖF Üç Ders Sınavı hangi tarihte yapılacak?

Açıköğretim Fakültesi üç ders sınavlarının sınav merkezlerinde yapılacağı duyuruldu. Anadolu Üniversitesi, AÖF üç ders sınavını 20 Temmuz 2019 olarak duyurmuştu. Ancak yapılan güncellemeyle üç ders sınavı tarihi 27 Temmuz 2019 olarak değiştirildi.

2018-2019 AÖF kaydı bulunan ve ön lisans programında en az 120 kredilik ve lisans programındaysa en az 240 AKTS kredilik ders alan ve bütün dersleri başarıyla tamamlayan, genel not ortalaması 2.00 üzerinde olan ve gerekli şartları sağlayan adaylara kayıtlı bulunduğu lisans veya ön lisans programının diploması verilmektedir. İktisadi ve İdari Bilimleri Fakültesi’ne bağlı bölümlerin lisans ve ön lisans programlarına kayıt olan öğrenciler bahar dönemi dönem sonu sınavları sonrasında üç ders sınavlarına da katılabilmektedir.

Üç Ders Sınavına İlişkin Detaylar

Adaylar 27 Temmuz 2019 Cumartesi günü saat 14.00’te İstanbul Avrupa, İstanbul Anadolu, Ankara, Antalya, Adana, İzmir, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Samsun, Konya, Diyarbakır, Gaziantep, Kayseri, Van, Denizli, Trabzon illerinin sınav merkezlerinde üç ders sınavlarına girecekler.

Üç ders sınavlarının yapılacağı illerde 27 Temmuz 2019 Cumartesi günü saat 10.00-16.00 aralığında KKTC/Lefkoşa büroları da açık olacak.

Cezaevi hükümlüsü ve Türkiye programlarına kayıtlı bulunan adaylar üç ders sınavlarına bulunduğu ildeki cezaevinde girecektir. Üç ders sınavına girecek öğrenciler sistemde kayıtlı bulunan sınav merkezine göre sınav yapılacak illere atamaları yine Fakülte tarafından yapılacaktır. Üç ders sınavına girilecek il ve sınav giriş belgesi //aof.anadolu.edu.tr adresinden duyurulacak. Öğrenciler aynı zamanda AÖF büroları veya 0850 200 4610 numaralı AOS Destek İletişim ve Çözüm Masası’nı arayarak sınav ilini değiştirebilmektedir.

Üç ders sınavına katılan bir öğrenci dilerse yaz okuluna da kayıt yaptırabilmektedir. Ancak daha önce yaz okuluna kayıt yaptırmış bir öğrenci üç ders sınavına giremez.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2019, 08:07

YORUM EKLE

Popüler Haberler