2019 ATA AÖF Final Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri final sınavlarını tamamladı. Sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih ve AÖF hakkındaki detaylar içeriğimizin devamındadır.

2019 ATA AÖF Final Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Atatürk Üniversitesi Açık Öğrenim Fakültesi’nde öğrenim gören öğrenciler güz dönemi final sınavlarında geçtiğimiz günlerde terlediler. 23 Ocak 2019 günü yükseköğrenim kurumu öğrencilerin girdiği final sınavlarının soru ve cevaplarını yayınladı. Sınav sonuçlarının ne zaman yayınlanacağına dair henüz net bir bilgi edinilemedi. Ancak sonuçların en geç 10 gün içerisinde açıklanması bekleniyor. Detaylar gelecek…

Açık Öğretim Fakültesi Mezuniyet Şartları Nelerdir?

Ön lisans öğrenimi gören öğrenciler en az 120 AKTS kredili dersleri başarıyla tamamlamalıdır. Öğrencilerin FF notu olmamalı, ağırlıklı genel not ortalaması en az 2 olmalıdır. Bu nitelikleri sağlayan öğrencilere ön lisans diploması verilmektedir.

Lisans programında öğrenim gören öğrencilerin ise en az 240 AKTS kredilik ders alıp bütün dersleri başarıyla tamamlaması gerekir. Öğrencinin notları arasında FF bulunmamalı ve genel not ortalaması 2’den yüksek olmalıdır.

Dönem ortalaması 3.00-3.49 arasında olan öğrenciler onur öğrencisi, 3.50-4.00 arasında öğrenciler ise yüksek onur öğrencisi kabul edilir. Notları arasında FF olan veya herhangi bir sebepten disiplin cezası alan öğrenciler onur veya yüksek onur öğrencisi kabul edilmezler.

Ağırlıklı Genel Not Ortalaması 3 ile 3.49 arasındaki öğrenciler onur öğrencisi olarak mezun olurlar. 3.50-4 ortalama arasında puanı olan öğrenciler ise yüksek onur öğrencisi olarak mezun olurlar.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2019, 16:19

YORUM EKLE