2019 AYT'ye Kaç Kişi Başvurdu? Alan Yeterlilik Testine Başvuran Aday Sayısı Belli Oldu!

Üniversite sınavlarının ilk oturumu olan AYT’ye kaç kişinin başvuru yaptığı araştırılmaya devam ediyor. Alan Yeterlik Testine başvuran aday sayısı belli oldu! ÖSYM Alan Yeterlilik Testi’ne (AYT) başvuru yapan öğrenci sayısını açıkladı.

2019 AYT'ye Kaç Kişi Başvurdu? Alan Yeterlilik Testine Başvuran Aday Sayısı Belli Oldu!

Haziran ayı içerisinde yapılacak olan YKS Sınavı’na az bir süre kaldı ve bu sınavlar için başvuru tarihleri tamamlandı. Üniversite adayları ÖSYM’nin YKS başvuruları için verdiği tarihler arasında başvurular yapıldı.

2018 yılında ilk defa yapılan Alan Yeterlilik Sınavı’na (AYT) kaç adayın başvuru yaptığı belli oldu. 25 Haziran 2019 tarihinde yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ilk oturumu olan Alan Yeterlilik Sınavı’na başvuru yapan adayların sayısı ÖSYM Başkanı Halis Aygün tarafından açıkladı. Halis Aygün Alan Yeterlilik Sınavı’na 1 milyon 985 bin 689 adayın başvuru yaptığını açıkladı.

Geçem yıl ilk kez yapılan Alan Yeterlik Testi’ne 2 milyon 19 bin 664 aday başvuru yapmıştı. 19 Mart’taki geç başvuru işlemlerinin de tamamlanmasının ardından AYT sınavına girecek kişilerin sayısının artması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2019, 13:31

YORUM EKLE

Popüler Haberler