2019 (İOKBS) Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? MEB Bursluluk Sınavı Açıklanma Tarihi

Milli Eğitim Bakanlığı yılda bir kez bursluluk sınavı düzenlemektedir. Bu yıl 2 Haziran 2019 tarihinde düzenlenen sınava 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11. Sınıflar girdi. Şimdi ise İlk Ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) sınavının sonuçları merak edilmektedir. 2019 Bursluluk Sınavı (İOKBS) sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB İOKBS soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak? İşte detaylar…

2019  (İOKBS) Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? MEB Bursluluk Sınavı Açıklanma Tarihi

Milli Eğitim Bakanlığı her yıl bursluluk sınavı yapmaktadır. Bu sınavda başarılı olan öğrencilere ise uzun bir süre burs vermektedir. Bu sene 2 Haziran 2019 tarihinde Türkyie genelinde Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından gerçekleştirilen İOKBS sınav soruları ve cevapları ile sonuçları sınava giren öğrenciler ve velileri tarafından oldukça merak ediliyor.

İlk Ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) sonuçlarının ne zaman açıklanacağı konusunda büyük bir bekleyiş sürüyor. Sınava giren adaylar kadar velileri de sınavın soru, cevap ve sonuçlarını büyük bir heyecanla merak etmektedir.

İOKBS SORULARI VE CEVAPLARI NE ZAMAN YAYINLANACAK?

MEB tarafında 2 Haziran 2019 Pazar günü tüm Türkiye genelinde yapılan İOKBS sınavında adaylara sorulan soruları sizler için hazırladık;

  • 5,6,7. sınıflara Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler
  • 8. sınıf ve hazırlık sınıflarının Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler (T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi)
  • 9,10,11. sınıfların Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik, Fen Bilimleri (Fizik, Kimya ve Biyoloji), Sosyal Bilimler (Tarih, Coğrafya ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi)

Sınav soru ve cevaplarının 10 Haziran 2019 tarihinde açıklanması beklenirken, sonuçlarının da ilerleyen haftalarda açıklanması söz konusu olabilir.

ÖĞRENCİLER İLK BURSUNU NE ZAMAN ALACAK?

İOKBS sınavında başarılı olan öğrencilerin burslarının yatacağı tarih belli oldu. Bu sınavda başarılı olan adayların ilk bursu 1 Ekim 2019 tarihinde hesaplara yatırılacak.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2019, 06:43

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ah hayat ah
Ah hayat ah - 4 gün Önce

Yeter yine sınav yine kaç aldım merakıyla girdim bu siteye ama hayal kırıklığıyla çıkıyorum burdan

Popüler Haberler