2019 İSG 2. Dönem Sınavı Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

İş Sağlığı ve Güvenliği uzmanlığı için her sene açılan sınavların ne zaman yapılacakları açıklandı. Peki İSG 2. Dönem Başvuruları Ne Zaman? Yapılacak olan sınav sonrasında başarılı olan kişiler uzmanlık sertifikalarını alacaklar. İşte ayrıntılar…

2019 İSG 2. Dönem Sınavı Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

İSG 2. Dönem Başvuruları Ne Zaman?

ÖSYM tarafından yayınlanan sınav takvimi kapsamında her sene iki kere yapılan İSG sınavlarının da tarihleri belli oldu. Her sene iki kere yapılan İş Sağlığı ve Güvenliği uzmanlığı sınavı bu sene de Türkiye’nin her köşesinde belirlenen sınav merkezlerinde yapılacak. İşyeri hekimleri, iş güvenliği uzmanları ve öteki sağlık personelleri bu sınava katılabilecek.

2. dönem sınavı Aralık 2019’ da Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van illerinde gerçekleştirilecek. Sınava yapılacak olan başvurular ÖSYM’nin resmi başvuru merkezleri ya da intenet adresi üzerinden kabul edilecek. İlgili intenet adresini aşağıdaki kısımdan görebilirsiniz.

“ais.osym.gov.tr”

ÖSYM tarafından açıklanan sınav takvimine bakıldığında İş Sağlığı ve Güvenliği uzmanlığı sınvı 2. Dönem başvuruları 25 Ekim ile 6 Kasım 2019 tarihleri arasında kabul edilecek. Sınava geç başvuru tarihi ise 14 Kasım 2019 olarak tespit edilmiş. Sınavın gerçekleştirileceği tarih ise 14 Aralık 2019 olarak belirlenmiş. Sınavın sonuçları 7 Ocak 2020 tarihinde açıklanacak.

İSG 2. Dönem sınavı kapsamında 5 farklı sertifika için 5 farklı test uygulanacak. Testler aynı tarihte ve saatte yapılacak. Her test içinde 50 adet çoktan seçmeli soru yer alacak ve adaylara soruların yanıtlanması için 75 dakika süre tanınacak.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2019, 12:05

YORUM EKLE

Popüler Haberler