2019 KPSS ÖABT Sınavı Ne Zaman Yapılacak? 2019 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Hangi Tarihte Yapılacak? ALAN BİLGİSİ ve ÖABT Tarihleri

Memur olmak isteyen milyonlarca kişi 2019 KPSS ÖABT sınavı ne zaman yapılacak, 2019 KPSS A grubu ve öğretmenlik alan testi hangi tarihte yapılacak sorularının yanıtını arıyor. KPSS'nin 1. ve 2. oturum tarihleri açıklandı ve sınav giriş belgelerine ilişkin detaylar ortaya çıktı.

2019 KPSS ÖABT Sınavı Ne Zaman Yapılacak? 2019 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Hangi Tarihte Yapılacak? ALAN BİLGİSİ ve ÖABT Tarihleri

KPSS’nin en kritik ayaklarından bir tanesi Öğretmenlik Alan Bilgisi sınavı olarak karşımıza çıkmaktadır. Memur olmak isteyen milyonlarca kişinin önündeki en büyük engel ÖABT’dir. KPSS’ye girecek adayların nerede ve hangi sınav salonunda ter dökeceği kısa süre sonra ortaya çıkacak.

Sınav için başvurularını gerçekleştirip ücretini yatırmak isteyen adaylar öncelikle https://ais.osym.gov.tr adresinden gerekli işlemleri tamamlamalıdır. Bir sonraki aşamada ise adaylar 21 Temmuz 2019 günü hukuk, iktisat ve maliye alanlarında KPSS sınavlarında ter dökecek. Kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, çalışma ekonomisi gibi gölümler için alan sınavları ise 20 Temmuz 2019 günü gerçekleşecek.

Sınav Giriş Belgesi Erişimi

Adaylar sınav giriş belgesini https://ais.osym.gov.tr adresinden alabilecekler. Sınav giriş belgesinde oturum saatleri, sınava girilecek kurum ve sınav konularına ilişkin bilgiler yer alacak.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2019, 03:37

YORUM EKLE

Popüler Haberler