2019 KPSS Yerleştirme Takvimi Açıklandı! ÖSYM KPSS Merkezi Yerleştirme Takvimi

KPSS sınavına giren milyonlarca memur adayları dikkat! 2019 yılı için KPSS yerleştirme takvimi açıklandı. DPB taleplerin toplanmasına ilişkin birinci ve ikinci KPSS yerleştirme sonuçlarının duyurulacağı tarihler ortaya çıktı. ÖSYM Başkanlığı'nın tercihleri alacağı süreçle ilgili detaylar adaylara duyuruldu.

2019 KPSS Yerleştirme Takvimi Açıklandı! ÖSYM KPSS Merkezi Yerleştirme Takvimi

Kamu Personeli ve Seçme Sınavı’na katılım sağlayan ve memur olma hayali kuran binlerce vatandaş için yerleştirme takvimi duyuruldu. Memuriyet hayatı yaşayarak yaşamını devlet güvencesi altında sürdürmek isteyen milyonlarca kişi her yıl KPSS’ye girmektedir. Öğretmenlik ve memurluk gibi meslekleri icra etmek isteyen binlerce kişinin atamaları gerçekleşmektedir.

Atama bekleyen binlerce aday Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılacak yerleştirme taleplerini araştırmaktadır. Öğrenci, Seçme ve Yerleştirme Merkezi kapsamında taleplerin toplanması, birinci ve ikinci yerleştirmelerin yapılacağı tarihler duyuruldu. Takvim detaylarında aynı zamanda ÖSYM Başkanlığı’nın tercihleri alacağı tarihler de belirtildi. Atama Sınavları hakkında yönetmeliğin 1. maddesi hükümleri uyarınca, birinci ve ikinci yerleştirmelerin yapılacağı tarihler netleşmiş oldu.

2019 KPSS Merkezi Yerleştirme

DPB tarafından kamu kurum ve kuruluşlarından yerleştirme taleplerinin toplanması

ÖSYM Başkanlığınca tercihlerin alınması

KPSS 1. Yerleştirme

11 Mart - 24 Mayıs 2019

09 - 18 Temmuz 2019

KPSS 2. Yerleştirme

05 Ağustos - 18 Ekim 2019

03 - 12 Aralık 2019

 

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2019, 01:42

YORUM EKLE