2019 KYK Öğrenci Borçları Silinecek Mi? KYK Kredi Borçları Silinir Mi?

Yükseköğrenim kurumlarında ön lisans, lisans veya lisansüstü öğrenim gören milyonlarca öğrenci 2019 KYK öğrenci borçları silinecek mi ve KYK kredi borçları silinir mi sorusunun yanıtını arıyor. İşte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan KYK borçlarının silinmesine ilişkin açıklamalar.

2019 KYK Öğrenci Borçları Silinecek Mi? KYK Kredi Borçları Silinir Mi?

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi öncesi gündeme gelen Kredi ve Yurtlar Kurumu borçlarının silinmesi konusu yerel seçim sonrasında siyasilerin gündeminde olmadı. Bu konuda milyonlarca öğrenci ve üniversite mezunu bireyler KYK kredi borcu konusunun Meclis gündemine alınıp alınmayacağını merak etmekte.

‘’Gençler Sadece Burs İstiyor’’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye genelinde gençlerin yalnızca burs istediğini dile getirerek ‘’Ben de diyorum ki, niye kredi istemiyorsunuz? Kredi de isteyin.’’ diye konuştu. Erdoğan, 1 milyon 600 bin öğrenci arasından 500-600 bin öğrencinin burs, geri kalan öğrencilere de kredi verme şansının olduğunu belirterek, müracaat eden herkese burs veya kredi verildiğini belirtti.

Kredi ödemelerinde faiz olmadığını ve sigortalı bir iş başlangıcı yapmadan ödeme olmadığını hatırlatan Erdoğan, ‘’Taksitlere gelince öyle sıkıntıya düşürecek bir miktarda değil. KYK borçları çalışanı rahatsız etmeyecek şekilde taksitlerle ödeniyor.’’ şeklinde konuştu.

‘’82 Milyonun Hakkı Var’’

Kredi konusunda 82 milyonun hakkı olduğunu belirten Erdoğan, kredi ödemelerinde iş bulunduğu zaman faiz olmadığını ve taksit tutarlarının çok düşük olduğunu söyleyerek ‘’Bunu da artık devlete çok görmeyelim.’’ diye tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2019, 00:13

YORUM EKLE

Popüler Haberler