2019 LGS Sınavı Ne Zaman Yapılacak? MEB 2019 LGS Sınav Tarihi

Liseye yeni geçecek olan öğrencilerin heyecanla beklediği sınav LGS başvuruları başlıyor. Sınavın ne zaman yapılacağı hem veliler hem de öğrenciler için merak edilen konu oldu. MEB 2019 Liseye Geçiş Sistemi sınav tarihi haberimizde.

2019 LGS Sınavı Ne Zaman Yapılacak? MEB 2019 LGS Sınav Tarihi

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan açıklama geldi. Orta son öğrencilerinin heyecanla beklediği Liseye Geçiş Sınavının başvuru tarihleri belli oldu. Veliler ve öğrenciler tarafından bir yıl boyunca heyecanla beklenen ve tam olarak nasıl olacağı bilinmeyen LGS sınavı 1 Haziran 2019 tarihinde yapılacak. Başvurularını yapan öğrenciler sınava girmeye hak kazanacak. Orta okul son sınıfta okuyan öğrencilerin başvuruları Nisan ayı içerisinde gerçekleşmiştir. 3-14 Nisan'da yapılan başvuruların onayını alan öğrenciler 1 Haziran 2019 tarihinde sınava girebilecek. 

Başvuru yapan ve onay alan öğrencileri iki oturum halinde aynı gün içerisinde yapılacak olan bir sınav beklemektedir. Birinci oturumda sözel konularla ilgili olan sınav yapılacak ve bu sınav 50 sorudan oluşacak. 75 dakika süre verilecek. İkinci oturum sayısal konulardan oluşacak ve toplam 40 soru sorulacak. 80 dakika süre verilecek.

Öğrencilerin Liseye Geçis Sınavına hazırlanması için önek sorular ve kitapçıklar basılmaya başladı. Bu soruları çözmeye başlayan öğrencilerin geri sayımı başladı.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2019, 16:47

YORUM EKLE
YORUMLAR
Feyzu
Feyzu - 7 gün Önce

Sınav yerleri ne zaman belli olacak??

kader
kader @Feyzu - 6 gün Önce

22 mayıs

Güneş
Güneş @Feyzu - 6 gün Önce

22 Mayıs Çarşamba günü

Popüler Haberler