2019 MSÜ Başvuruları Nasıl Yapılacak? ÖSYM MSÜ Sınavı ile İlgili Detayları Duyurdu!

ÖSYM, Milli Savunma Üniversitesi öğrenci aday belirleme sınavlarıyla ilgili detayları paylaştı. 2019 MSÜ Başvuruları Nasıl Yapılacak? Askeri öğrenci olma hayalini kuran binlerce kişi için başvuru süreci devam ediyor.

2019 MSÜ Başvuruları Nasıl Yapılacak? ÖSYM MSÜ Sınavı ile  İlgili Detayları Duyurdu!

Milli Savunma Üniversitesi’ne girmek isteyen öğrenciler için düzenlenen Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı’yla ilgili detaylar ortaya çıktı. Askeri okullarda eğitim görmek isteyen öğrenciler Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı başvurularını 16 Ocak-27 Şubat 2019 tarihleri arasında yapması gerekiyor. Belirlenen tarihler arasında başvuruda bulunamayan öğrenciler için geç başvuru tarihi ise 7 Mart 2019 olarak duyuruldu. Sınava giren öğrenciler için sonuçlar ise 26 Nisan 2019 günü duyurulacak.

Sınavda Hangi Testler Yer Alacak?

Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı’nda Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler testi yer almakta. Adaylar Türkçeden 40, temel matematikten 40, sosyal bilimlerden 20, fen bilimlerinden ise 20 soru cevaplayacak. Öğrencilerin cevaplayacağı bu 120 soru için 135 dakika süre verilecek.

ÖSYM Duyuru Yayınladı

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi askeri öğrenci olmak isteyenleri yakından ilgilendiren açıklamada bulundu. Öğrencilerin tespit edilebilmesi için 7 Nisan 2019 günü Milli Savunma Üniversitesi’nin sınav yapacağını duyurdu. ÖSYM, başvuruların 16 Ocak-27 Şubat 2019 tarihleri arasında gerçekleşeceğini kaydetti. Başvuruların ÖSYM Başvuru Merkezleri üzerinden yapılabileceğini açıklayan kurum, e-ortam üzerinden de başvuru yapılabileceğini bildirdi. İntenet üzerinden başvuru yapmak isteyenler https://ais.osym.gov.tr adresinden erişim sağlayabilmektedir.

ÖSYM Tercih Duyurusu

Astsubay Meslek Yüksekokullarına ve Harp Okulları’na başvuruda bulunacak adayların Milli Savunma Üniversitesi’nin aday belirleme sınavına girmesi gerekmektedir. Bu sınav için belirlenen taban puanı almayı başaran öğrenciler 29 Nisan-17 Mayıs 2019 tarihleri arasında başvuru yapmalıdır. Başvuru için https://www.personeltemin.msb.gov.tr adresine erişim sağlanmalıdır. Başvuru günleri içerisinde gerekli işlemleri yapmayan adaylar ikinci seçimlere çağrılmayacak.

ÖSYM, son alınan kararlar gereğince şehit ve gazi yakınlarından başvuru ve sınav ücreti almayacak.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2019, 15:30

YORUM EKLE

Popüler Haberler