2019 MSÜ Lise Mezunu Astsubay Alımı Başvuruları! Lise Mezunları için Milli Savunma Üniversitesi Başvuru Şartları

Lise mezunları için Milli Savunma Üniversitesi askeri öğrenci alımı detayları ve başvuru koşulları belli oldu. Milli Savunma Üniversitesi'ne girmek isteyen adayların neler yapması gerekiyor sorusunun cevabını haberimizde bulabilirsiniz.

2019 MSÜ Lise Mezunu Astsubay Alımı Başvuruları! Lise Mezunları için Milli Savunma Üniversitesi Başvuru Şartları

Milli Savunma Bakanlığı 2019 yılında Milli Savunma Üniversitesi için aday belirleme sınavı başvuruları başladı. Kara, Deniz ve Hava Harp Okulları için lise mezunu adaylar arasından askeri öğrenci alımları gerçekleşecek.

Milli Savunma Bakanlığı, ÖSYM aracılığı ile öğrenci alımı sınavları yapılacak ve değerlendirmeler ÖSYM aracılığı ile olacak. Harp okulları başvuruları geçtiğimiz hafta başlarken bu başvurular için son tarih 29 Şubat 2019olarak belirtildi. Başvuru tarihlerinde başvuramayan lise mezunları için ‘Geç Başvuru Tarihi’ ise 7 Mart 2019 olarak belirlendi. Normal başvuru için 96 TL bir ücret ödenmesi gerekirken, geç başvuru için 144 TL ücret ödenerek sınava başvuru yapılabilecek.

/images/haberler/2019/02/astsubay1-001.jpg

2019-2020 eğitim-öğretim döneminde Harp okulları için öncelikli olarak 2019 yılı Yükseköğretim Kurumlar Sınavı Temel Yeterlilik ve Alan Yeterlilik sınavlarında ter dökecek ve başarılı olmaya çalışacaktır. Başvurulara kız ve erkek lise mezunları katılabilecekler.

Astsubay Meslek Yüksekokulu için sadece erkek öğrenciler başvuru yapabilecekken adaylar Kara ve Deniz Astsubay Meslek Yüksekokullarına başvuru yapabilecekler. Sahil güvenlik ve Hava astsubay ile Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu için başvurular devam etmektedir.

2019 YKS sınavında Kara Harp okulları için sayısal puan ve eşit ağırlık puanı, Deniz Harp okulları için sayısal puan ve Hava Harp okulu ikinci mülakatı için ilgili sınav sayısal bölüm puanı dikkate alınacaktır. Bando Astsubay MYO içinde 2019 YKS sınavında en yüksek puanı alan adaylar ikinci kısımda müzik yetenek sınavına gireceklerdir.

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2019, 21:18

YORUM EKLE

Popüler Haberler