2019 MSÜ Lise Mezunu Subay Alımı Başvuruları Alınıyor!

Milli Savunma Üniversitesi'ne askeri öğrenci alım başvuruları başladı. MSÜ öğrencisi olmak için yapmanız gerekenler nelerdir? MSÜ sınav ücreti ne kadardır?

2019 MSÜ Lise Mezunu Subay Alımı Başvuruları Alınıyor!

Milli Savunma Bakanlığı 2019 yılında Milli Savunma Üniversitesi için aday belirleme sınavı ve asker öğrenci için gerekli bilgileri ÖSYM aracılığıyla yayınladı. 2019 MSÜ askeri öğrenci aday belirleme sınavı başvuruları başladı. Kara, Deniz ve Hava Harp Okulları için öğrenci alımları gerçekleşecek.

Milli Savunma Bakanlığı ve ÖSYM arasında imzalana protokol ile öğrenci alımı sınavları ÖSYM tarafından yapılacak ve değerlendirilecek. Harp okulları başvuruları için son tarih 29 Şubat 2019. Ayrıca bu başvuru tarihlerine yetişemeyen adaylar için ‘Geç Başvuru Tarihi’ ise 7 Mart 2019 olarak belirlendi. Normal başvuru için 96 TL bir ücret talep edilirken, geç başvuru için bu ücret 144 TL ye çıkacak.

/images/haberler/2019/02/subay1.jpg

Harp okulları için öncelikli olarak 2019 yılı Yükseköğretim Kurumlar Sınavı Temel Yeterlilik ve Alan Yeterlilik sınavlarında başarılı olmak gerekmektedir. Bu sınavın Kara Harp okulları için sayısal puan ve eşit ağırlık puanı, Deniz Harp okulları için sayısal puan ve Hava Harp okulu ikinci mülakatı için ilgili sınav sayısal bölüm puanı dikkate alınacaktır.

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2019, 21:20

YORUM EKLE

Popüler Haberler