2019 MSÜ Tercihleri İçin Son Gün Tarihi Ne Zaman?

Milli Savunma Üniversitesinin 2019 sınavlarına girmiş olan adaylar için bekleyiş süresi devam ediyor. Sonuçlar açıklandıktan sonra derin bir oh çekenlerin yanı sıra sınav sonucuna göre seneye tekrar düşüncesine giren adayların da arasında olduğu geniş bir kitle tercih zamanını bekliyor. MSÜ 2019 sınavının son tercih tarihinin ne olduğu ise en çok aranan cevaplar arasında.

2019 MSÜ Tercihleri İçin Son Gün Tarihi Ne Zaman?

Herkesin büyük heyecanla beklediği sonuçların açıklanması ile birlikte adaylar tercihler için kollarını sıvadı. Yapacakları tercih iki aşamalı olacak; ilk tercih aşaması sınav sonuç puanlarına ve tabiki kendi önceliklerine göre seçecek oldukları okul seçimi, ikinci aşama tercihi ise katılacakları tarihi belirlemek durumunda oldukları bir aşama olacak adaylar için. Tarih belirleme işlemi ise ‘’https://personeltemin.msb.gov.tr/’’ adresinden yapılacaktır.

Peki ama tercihler için son tarih ne zaman?

Adaylar için belirlenen tercih tarih aralıkları 29.04.2019 - 17.05.2019 olarak duyurulmuştur. Adayların tercih işlemlerini en geç 17 Mayıs 23:59’a kadar tamamlamış olmaları gerekmektedir. Belirlenen tercih tarihleri içerisinde tercih işlemlerini gerçekleştiremeyen adayların ikinci seçim aşaması hakları olmayacaktır.

Milli Savunma Üniversitesinin bünyesinde bulunan Harp Okulu, Astsubay Meslek Yüksek Okulu gibi seçenekler içerisinde eğitim görmek isteyen adaylar hesaplanan puanları ile başvurularını gerçekleştirecek olup bu başvuruların olumlu olması sonucunda ise ikinci seçim aşamasına davet edilecekler.

İkinci seçim aşaması için belirlenen tarih ise 13. 06.2019 olmakla birlikte adaylara yapılacak davet çağrısı adayların en başta verdiği iletişim numarası üzerinden yapılacaktır. Bu nedenle adayların iletişim bilgilerinin güncel bulunması gerekmektedir. Adaylar başvuru sürecinde herhangi bir detayı atlamamak sonrasında geç kalmamak adına da Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Dairesi Başkanlığı’nın yayınladığı güncel ilan ve duyuruları dikkatli bir şekilde takip etmelidir.

Tercih dönemi kafası karışan ya da başvuru yapacakları bölümün puan ağırlığını öğrenmek isteyen adaylar ikinci seçim aşaması için yapılacak çağrı puan türlerine dikkat etmelidir. Bunların dışarısında kalan adaylar için ikinci seçim çağrısı olmayacak olup yerleştirme işlemleri Harp Okulları ve Astsubay MYO’lar için kendi aralarında olacaktır.

-Kara Harp Okulu: Sayısal ve Eşit Ağırlık

-Deniz Harp Okulu: Sayısal

-Hava Harp Okulu: Sayısal

-Kara Astsubay MYO: Sayısal, Eşit Ağırlık, Sözel ve Genel

-Deniz Astsubay MYO: Sayısal, Eşit Ağırlık, Sözel ve Genel

-Bando Astsubay MYO: 2019 MSÜ sınavından alınan en yüksek puana göre ağırlıklara sahiptirler.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2019, 16:05

YORUM EKLE

Popüler Haberler