2019 YDS Sınavı Hangi Tarihte Yapılacak? Yabanci Dil Sınavı Giriş Belgeleri Ne Zaman Yayınlanır?

Yabancı Dil Sınav tarihi belli oldu. İşte YDS tarihi ve sınav için gerekli olan giriş belgelerinin ne zaman yayınlanacağı ile ilgili bilgiler.

2019 YDS Sınavı Hangi Tarihte Yapılacak? Yabanci Dil Sınavı Giriş Belgeleri Ne Zaman Yayınlanır?

Yabancı Dil Sınavı, herhangi bir kurum için iş başvurusunda bulunan adaylardan istenen yabancı  dil puanıdır. Yabancı Dil Sınavı ile adayların yabancı dil yeterliliği tespit ediliyor. YDS; İngilizce, Almanca, korece, Fransızca, Arapça, İtalyanca, İspanyolca dillerinin yanı sıra birçok dilde düzenlenmekte.

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen bu sınav, yılın ilk yarısında ve ikinci yarısında olmak üzere yılda iki kez düzenleniyor. YDS için başvuruda bulunacak adaylar, ÖSYM’nin belirlemiş olduğu tarihler içerisinde ÖSYM web sitesinde yer alan Aday İşlemleri Sistemi’nden başvurularını gerçekleştirebilirler. 

24 Mart 2019 tarihinde gerçekleşecekolan ilk oturum için adaylar başvurularını, 30 Ocak 2019 ve 6 Şubat 2019 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirebilirler. Adaylar sınav için gerekli belgelere, ÖSYM’ye ait web sitesi üzerinden erişim sağlayabilir.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2019, 19:59

YORUM EKLE