2019 YDT’ye Kaç Kişi Başvurdu? Yabancı Dil Testine Başvuran Aday Sayısı Belli Oldu!

2019 YDT Aday sayısı belli oldu! ÖSYM açıkladı! Üniversiteye hazırlanan öğrenciler için vakit neredeyse daralıyor. YKS'de Yabancı Dil Testi için hazırlanan öğrenciler birbirleriyle yarışacaklar. İstediği için üniversite için mücadele eden öğrenciler kaç kişiyle yarışacaklarını öğrenmek istiyorlar. Açıklamayı ÖSYM Başkanı yaptı. İşte aday sayısının olduğu o açıklama...

2019 YDT’ye Kaç Kişi Başvurdu? Yabancı Dil Testine Başvuran Aday Sayısı Belli Oldu!

2019 Yabancı Dil testi 15 Haziranda yapılacak. Öğrencileri YKS için heyecan sarmış durumdayken yeni bir gelişme oldu. Yükseköğretim kurumları sınavının kısa hali ile YKS’nin ilk oturumu için başvuru sayısı belli oldu.

Açıklamayı ÖSYM Başkanı Profesör Doktor Halis Aygün yaptı. Aygün geçen sene başvuran aday sayısının 131.448 kişinin başvurduğunu söyledi. Bu yıl ise sayının 134.323’ e yükseldiğini belirtti. ÖSYM Başkanı bu açıklamayı Anadolu Ajansında bir konuşmasında dile getirdi.

YDT, yeni düzenlemeye göre üniversite sınavına girecek öğrenciler için olan 3 oturumlu bir testtir. LYS-5’in yeni ve düzenlenmiş halidir. Her dilde ayrı soru kitapçığı verilir. Sınavda 80 soru olmakla birlikte süre 150 dakika olarak belirlenmiştir.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2019, 16:43

YORUM EKLE

Popüler Haberler