2019 YDUS Hangi Tarihte Yapılacak? 2019 YDUS Başvuruları Ne Zaman

Tıpta ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği TUEY gereğince, Sağlık Bakanlığı Eğitim ve Araştırma Hastaneleri’nde, üniversitelerin tıp fakültelerinde ve Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde yan dal uzmanlık eğitimi görmek isteyen kişiler YDUS sınavına katılım göstermekte. Peki 2019 Senesi YDUS Başvuruları Ne Zaman? İşte YDUS sınavları hakkında ayrıntılı bilgi…

2019 YDUS Hangi Tarihte Yapılacak? 2019 YDUS Başvuruları Ne Zaman

2019 Senesi YDUS Başvuruları Ne Zaman?

2019 senesi YDUS’a katılım gösterecek olan adaylar sınavların hangi bölgelerde yapılacağını merak ediyorlar. Sınava müracaat edecek olanların araştırmaları sürerken diğer yandan ÖSYM tarafından açıklanacak 2019 Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavına başvuru kılavuzu bekleniyor.

2019 Senesi Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı 22 Aralık 2019 tarihinde idrak edilecek.

2019 Senesi YDUS Başvuruları 2 Ekim ile 10 Ekim 2019 tarihleri arasında yapılacak. Sınavın geç başvuruları ise 21 Kasım 2019 tarihinde alınacak.

YDUS’un sonuçları ise 30 Ocak 2020 tarihinde açıklanacak.

YDUS Sınavı 22 Aralık tarihinde saat 10.15’te Ankara’da belirlenen sınav merkezinde yapılacaktır. Sınav kapsamında 80 adet çoktan seçmeli soru sorulacak olup bu soruların yanıtlanması için 100 dakika süre tanınacak.

Sınava yapılacak olan başvurular 2 Ekim ile 10 Ekim tarihleri arasında kabul edilecek. Başvuru yapmakta geç kalan ya da kararını sonradan değiştiren adaylar için geç başvuru tarihi 21 Kasım 2019 olarak uygulanacak.

Adaylar, Sınava Giriş Belgelerini aşağıda yer almakta olan ÖSYM’nin resmi intenet adresi üzerinden ulaşım sağlayabileceklerdir.  Farklı bir yöntem ile sınava giriş belgeleri tebligatı yapılmayacaktır.

https://ais.osym.gov.tr

ÖSYM’nin resmi intenet sitesine T.C. Kimlik numarası ve ÖSYM şifresi ile giriş yapılabilmektedir.

Sınav Sonuçlarının Açıklanması

Sınava katılım gösteren kişiler ÖSYM’nin yukarıdaki kısımda yer alan intenet adresine giriş yapmaları sonrasında sınavın sonuçlarını da görüntüleyebilmektedirler. Adaylara ekstra bir bilgilendirme yapılmayacak olup, sonuçların açıklandığı site dışında sonuçları öğrenmenin bir yolu bulunmamaktadır.

Ayrıca yine ÖSYM resmi intenet sitesi üzerinden yapılan herhangi bir duyuru, resmi tebligatname niteliği taşımaktadır.

Adaylar sınav sonuçlarını, Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi aracılığı ile öğreneceklerdir. Bu sistemin en alt bölümünde Sınav Sonuç Belgesi Kontrol Kodu bölümü yer almaktadır. Bu kodu kullanarak sonuç belgelerinin kontrolü gerçekleştirilebilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2019, 18:21

YORUM EKLE

Popüler Haberler