2019 Yılı İOKBS Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB İOKBS sınav sonuçları takvimi

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) sınavı 2 Haziran 2019 tarihinde yapıldı. 2019 yılı İOKBS bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB İOKBS sınav sonuçları takvimine göre, bursluluk sınavı sonuçları 22 Temmuz 2019 tarihinde açıklanacak.

2019 Yılı İOKBS Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB İOKBS sınav sonuçları takvimi

Ortaokul ve lisede eğitim alan öğrencilere yönelik Milli Eğitim Bakanlığı’nın her sene düzenli olarak yaptığı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) 2 Haziran tarihinde yapıldı. Sınava giren öğrenciler başarılı sağlamaları halinde bakanlığın burs imkanlarından yararlanabilecekler.

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınav 2 Haziran 2019 tarihinde yapıldı ve sınavın soru ve cevap anahtarları Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanacak.

İOKBS Sınavının sonuçları 22 Temmuz 2019 tarihinde açıklanacak. sınavda öğrencilere 100 soru soruldu ve 120 dakika süre verildi.

Sınavın Değerlendirmesi

Sınava giren öğrencilerin İOKBS puanı için ilk olarak adayların doğru ve yanlış cevap sayıları belirlenir. Her test için yanlış cevap sayılarının üçte biri, doğru cevap sayısından çıkarılarak geçerli cevaplara karşılık gelen ham puanlar bulunur. Bu sayede her aday için dört ayrı puan oluşturulur.

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2019, 00:01

YORUM EKLE