2019 YKS Başvuru Kılavuzu Yayımlandı! Başvurular 12 Şubat'ta Başlıyor

Üniversite sınavına giriş bileti olan Yüksek öğretim Kurumlar Sınavı başvuruları 12 Şubat'ta başlıyor. Peki başvurular ne zaman bitecek ve YKS ne zaman yapılacak.

2019 YKS Başvuru Kılavuzu Yayımlandı! Başvurular 12 Şubat'ta Başlıyor

Her yıl milyonlarca öğrencinin ve lise mezunlarının hayallerini süsleyen üniversite için ilk adım anlamına gelen 2019 Yükseköğretim Kurumlar Sınavı YKS Başvuru Kılavuzu ÖSYM sitesinde yayınlanmaya başladı. ÖSYM resmi intenet sitesinden yapılan açıklamada, Yükseköğretim Kurumlar Sınavı’nın 15 Haziran ve 16 Haziran tarihlerinde yapılacağını duyurdu.

YKS Sınavına Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Yükseköğretim Kurumlar Sınavı başvuruları 12 Şubat 2019 Salı günü başlayacak ve 6 Mart 2019 gününe kadar devam edecek. Sınav için ücret tam olarak başvuruların açılmasıyla belli olacak, ancak geçen sene her bir oturum için sınava giren adaylar 50 Türk Lirası ücret ödemişlerdi. Bu senede ücretin aynı seviyede kalacağı tahmin ediliyor.

ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre 15 Haziran Cumartesi günü Temel Yeterlilik Sınavı yapılacak. 16 Haziran Pazar sabahı Alan Yeterlilik Sınavı olurken, öğleden sonra Yabancı Dil Testi gerçekleşecek.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2019, 23:17

YORUM EKLE