2019 YÖKDİL Sonbahar Dönemi Sınavı Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Geçen sene içinde İlkbahar ve yaz döneminde olacak şekilde 2 kere gerçekleştirilen YÖKDİL sınavının 2019 senesinde de iki kere yapılacağı ön görülüyor. Peki 2019 Senesi YÖKDİL Sonbahar Dönemi Sınavı Başvuruları Ne Zaman? İşte YÖKDİL sınavı hakkında bilinmesi gerekenler…

2019 YÖKDİL Sonbahar Dönemi Sınavı Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

2019 Senesi YÖKDİL Sonbahar Dönemi Sınavı Başvuruları Ne Zaman?

Lisans mezunu olanlar eğitimlerini akademik kariyerle devam ettirmek istediklerinde YÖKDİL sınavına katılmaktadırlar. Akademik bazda kariyer yapmak isteyen kişiler tarafından merakla beklenen YÖKDİL sınavının ikincisi önümüzdeki süreçte gerçekleştirilecek.

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı YÖKDİL, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı kapsamında Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi ortaklığı ile yapılmaktadır. Son olarak altıncısı yapılan YÖKDİL sınavı hakkında son dakika gelişmeleri yaşandı.

YÖKDİL sınavı sorularını Ankara Üniversitesi hazırlıyordu ve sınav düzenlemesini ise Anadolu Üniversitesi üstleniyordu. YÖKDİL sınavı kapsamında katılım gösterenlere 80 çoktan seçmeli soru soruluyor ve bu soruların yanıtlanması için 180 dakika veriliyordu.

YÖK Başkanı Yekta Saraç Twitter hesabı üzerinden YÖKDİL sınavı hakkında birtakım açıklamalarda bulundu. Yekta Saraç yaptığı açıklamasında önceden Ankara Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi ortaklığı ile gerçekleştirilen YÖKDİL sınavlarının artık ÖSYM koordinasyonuyla gerçekleştirileceğini ifade etti. 2019 senesinde yapılacak olan sonbahar dönemi YÖKDİL sınavının 3 Kasım 2019 tarihinde yapılacağını belirten Yekta Saraç, Almanca, Arapça, Fransızca ve İngilizce dillerinde, Fen, Sağlık ve Sosyal Bilimler alanlarında yapılacağını söyledi. Sonraki YÖKDİL kapsamında olacak olan her faaliyetin ÖSYM tarafından duyurulacağını ve duyuruların ÖSYM resmi intenet sitesi üzerinden takip edilebileceğini ekleyerek sözlerine son verdi.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2019, 23:26

YORUM EKLE

Popüler Haberler