23 Nisan'da Okullar Tatil mi? 23 Nisan Hangi Güne Denk Geliyor? Resmi Tatil Oldu mu?

Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan etti 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na çok az bir zaman kaldı. 23 Nisan’ı coşkuyla kutlayacak olan çocuklar, bayram günü okulların tatil olup olmadığını merak ediyor. Bu sene 23 Nisan Salı gününe denk gelen Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ülke genelinde coşkuyla kutlanacak.

23 Nisan'da Okullar Tatil mi? 23 Nisan Hangi Güne Denk Geliyor? Resmi Tatil Oldu mu?

Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na çok az bir zaman kaldı. 23 Nisan’a sayılı günler kala öğrenciler, hazırlıklarını tamamladı. 23 Nisan Türkiye genelinde ve yabancı ülkelerden de çocukların katılımıyla her sene olduğu gibi coşkuyla kutlanacak. Bütün hazırlıkların yanı sıra 23 Nisan’da okulların tatil olup olmayacağı da merak ediliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı açıklamada 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın olduğu gün bütün okullar tatil olacak. Ancak 23 Nisan Salı günü ilkokul ve ortaöğretimler, bayramı kutladıktan sonra tatile girecek.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın Tarihçesi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin resmi bayramları arasındadır. Bu bayram Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk ve dünya çocuklarına armağan edilmiştir. 23 Nisan Bayramı dünya çocuklarının da katılımıyla kutlanmaktadır.

23 Nisan dünyada kutlanan ilk çocuk bayramıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk çocuklara çok fazla değer vermiştir ve bu değeri 23 Nisan’ı çocuklara armağan ederek kanıtlamıştır. 23 Nisan çocuklar tarafından şiirler, çeşitli yarışmalar gibi aktivitelerle kutlanmaktadır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na sayılı günler kala çocukların heyecanlı bekleyişi devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2019, 15:27

YORUM EKLE

Popüler Haberler