25-26 Mayıs 2019 AÖF Bahar Dönemi Final Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Yılda iki dönemde iki ana sınavın gerçekleştiği Açık öğretim sınavları 25-26 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti. AÖF Bahar Dönemi final sınavlarına giren açık öğretim okuyan öğrenciler sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Açık Öğretim Fakültesinde okuyan öğrencilerin merak ettikleri ile ilgili detaylar haberimizde.

25-26 Mayıs 2019 AÖF Bahar Dönemi Final Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Hem üniversite okuyanların ek olarak açık öğretim okuyabildiği hem de sadece açık öğretim okuyanların olduğu Açık Öğretim Fakültesi 25-26 Mayıs tarihlerinde Bahar dönemi final sınavlarını yaptı. 

İlk olarak öğrencilerin başvurularından sonra sınava girecekleri yerler açıklandı. Daha sonra sınava giren öğrenciler girdikleri tarihin akşamında cevap anahtarına ulaşabildi. Son olarak artık sonuçların açıklanması bekleniyor.

2019 yılı bahar dönemi AÖF sınavları sonrası cevap anahtarının açıklanmasını bekleyen öğrenciler sonuçların ne zaman açıklanacağına dair bir bilgilendirme bekliyor. Açık Öğretim Fakültesi'nin resmi sitesinde yayınlanacak olan sonuçlar için biraz daha beklemeleri gerekiyor.

SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bahar Dönemi final sınavlarını 25-26 Mayıs tarihlerinde yapan Açık Öğretim Fakültesi, Sınav sonuçlarının sınavdan sonra 1-2 hafta içerisinde açıklanacağını söyledi.

Genelde açık öğretim sınavları sınav haftasından 2 hafta sonra açıklanmaktadır. Sınava giren öğrenciler cevap anahtarını ve sınav sonucunu Açık Öğretim Fakültesi'nin resmi intenete sitesine TC kimlik numaralarını girerek görecekler.

AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİ BAŞARI DEĞERLENDİRMESİ NASIL OLUYOR?

Açık Öğretim Fakültesi başarı değerlendirmesi için Anadolu Üniversitesi Değerlendirme Sistemi'ni kullanıyor. Bu sistemin uygulanışı daha sonra senato tarafından karara bağlanıyor.

Açık Öğretim sınavlarında alınan not senatonun kararına göre harflendiriliyor.

Harflendirme şu şekilde yapılıyor:

AA 4,00

AB 3,70

BA 3,30

BB 3,00

BC 2,70

CB 2,30

CC 2,00

CD 1,70

DC 1,30

DD 1,00

FF 0,00

Bazı harflerinde önemli anlamları var. Bunlar şu şekildedir:

DZ: Devamsızlık

KL: Kaldırıldı

MU: Muaf

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2019, 00:30

YORUM EKLE

Popüler Haberler