7225 nitelik kodu nedir? Personel alımı 7225 nitelik kodu özel şart anlamı

KPSS tercihlerinin başladığı tarihlerde adaylar tarafından bazı konular merak edilmeye başlandı. Merak edilen konuların başında nitelik kodları gelmektedir. Buna göre en fazla araştırılan başlıklar 7225 nitelik kodu nedir ve personel alımı 7225 nitelik kodu özel şart anlamı nedir oldu. İşte 7225 nitelik kodunun ne olduğu ve diğer tüm detaylar.

7225 nitelik kodu nedir? Personel alımı 7225 nitelik kodu özel şart anlamı

KPSS tercihlerinin başlaması sonrasında adaylar nitelik kodları araştırmalarına da başladı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada En az lise mezunu adaylar arasından 1743 personel alımı yapılması planlanıyor.  

7225 nitelik konu nedir?

KPSS 2019/2 tercihlerinin açıklanması ve kılavuzların açıklanması sonrasında en fazla araştırılan nitelik kodu 7225 oldu. Buna göre 7225 Nitelik Kodu: Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak için kullanılan kodtur.

AYM’den güvenlik soruşturması kararı

Anayasa Mahkemesi, geçtiğimiz zamanlarda güvenlik soruşturması hakkında çarpıcı bir karar aldı. Alınan karara göre kamu personeli alımı yapılırken adayların güvenlik soruşturmasına tabi olması yasaya aykırı olarak değerlendirildi. AYM 'nin bu kararına sonrasında memur alımında güvenlik soruşturması yapılma devri son buldu.

Süleyman Soylu’dan açıklama geldi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamasında AYM’nin kararına saygı duymak zorunda olmadığını belirterek verilen kararı aslında beğenmediği dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2019, 10:32

YORUM EKLE

Popüler Haberler