Açık Öğretim Lisesi 3.dönem sınav tarihi yayınladı! AÖL sınavı ne zaman? AÖL sınav yeri sorgulama

Açık lise okuyan öğrenciler AÖL 3. dönem sınav yerlerinin yayınlanıp yayınlanmadığını merak ediyor. MEB resmi sitesinde kayıt yenileme işlemlerini tamamlayan öğrenciler sınav tarihini ve sınav yerlerini araştırmaya başladışar. Peki AÖL 3. dönem sınavı ne zaman? Sınav yeri ve sınav giriş belgesi sorgulama...

Açık Öğretim Lisesi 3.dönem sınav tarihi yayınladı! AÖL sınavı ne zaman? AÖL sınav yeri sorgulama

Milli Eğitim Bakanlığı Açıköğretim lisesi sınav takvimini belirledi. Açık Öğretim Lisesi (AÖL), 2018-2019 eğitim öğretim yılı 3. dönem sınavlarının ne zaman yapılacağı belli oldu.  MEB tarafından yapılan açıklamaya göre Açıköğretim Lisesi (AÖL) 3.dönem sınavı 6 Temmuz cumartesi ve 7 Temmuz pazar günü gerçekleşecek. AÖL 3. dönem sınav giriş yerleri ise 3 Temmuz 2019 tarihinde sınav takviminde yayınlanacak.

Milli Eğitim Bakanlığı sınav takvimine göre hafta sonu Cumartesi ve Pazar iki gün, dört oturumda yapılacak olan AÖL sınavı ilk oturumu saat sabah 09:30’da, ikinci oturumu ise öğleden sonra 14:00’te yapılacak. Öğrenciler oturum başı 2.5 saat süre verilecek. Geçtiğimiz sınavlarda olduğu gibi AÖL 3. dönem sınavında her soru 4 şıktan oluşmaktadır ve bu sınavlarda 4 yanlış bir doğruyu götürmeyecek. 

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayınladığı takvime göre, AÖL 3. dönem sınav giriş yerleri 3 Temmuz 2019 tarihinde yayınlanacak. Sınav giriş belgesi, MEB'in //aol.meb.gov.tr/ intenet adresi üzerinden erişime açıldıktan sonra alabilecekler.

AÖL 3. dönem sınav sonuçları ise 1 Ağustos 2019 tarihinde açıklanacak. Açık lise sınav sonuçlarını; sınava katılan öğrenciler //aolweb.aol.meb.gov.tr bağlantı adresinden öğrenebilecekler.

SINAVA GİRİŞTE GEREKLİ BELGELER

-Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı, 

-Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi, 

-Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da eşdeğer bir kimlik kartı) sınava giren öğrencilerin yanında olmalıdır. Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı ve Sınava Giriş Belgesi yanında bulunmayan öğrencilerimiz geçerli bir kimlik kartıyla (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) salon yoklama listelerinde isimleri olmaları halinde sınava alınacaklardır.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2019, 14:29

YORUM EKLE

Popüler Haberler