ALES 2019 Sınav Yerleri Açıklandı! ALES Sınava Giriş Belgesi Nasıl Alınır? ÖSYM ALES Sınav Yerleri ve Sınava Giriş Belgesi Sorgulama Ekranı!

ÖSYM, ALES 2019 sınav yerleri duyurusu açıklandı. Son dakika.... ÖSYM ALES sınav yerleri sorgulama ekranı için erişimin açıldığı belirtiliyor. Lisansüstü eğitim görmek isteye adaylar ALES sınav giriş belgesi nasıl alınır sorusunun yanıtını arıyor. 5 Mayıs günü düzenlenecek sınava hangi salonda ve saat kaçta giriş yapılacağı duyuruda yer aldı.

ALES 2019 Sınav Yerleri Açıklandı! ALES Sınava Giriş Belgesi Nasıl Alınır? ÖSYM ALES Sınav Yerleri ve Sınava Giriş Belgesi Sorgulama Ekranı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi resmi web sayfasında akademik personel ve lisansüstü eğitimi giriş sınavı belgeleri çıktılarının alınabileceğini duyurdu. Yayınlanan duyuruya göre, 5 Mayıs 2019’da düzenlenecek 2019/1 ALES başvurusunda bulunacak adayların sınava girecekleri bina ve salon yerleştirme işlemleri tamamlandı.

ALES’e girecek bireyler sınava hangi binada ve hangi saatte gireceğini ÖSYM duyurusundan erişebilecek. ÖSYM resmi web sayfasına her aday kişisel bilgileriyle giriş yaparak sınav giriş yerlerini öğrenebilecek.

Sınav Başladıktan Sonra Giriş Yapılmayacak

Adaylar https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaralarıyla sınav belgelerine erişim sağlayabilecek. 5 Mayıs yani sınav günü adaylar saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacak. Akademik personel sınavı ile adaylar yüksek lisans yapabilmek için yeterli puanı alırlarsa lisansüstü eğitim görmeye hak kazanacaklar.

ÖSYM ales

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2019, 12:23

YORUM EKLE

Popüler Haberler