AÖF online sınavı nasıl yapılacak? Sınava giriş ve kayıt işlemleri

Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) online sınavı nasıl yapılacak sorusunun yanıtı ortaya çıktı. İşte AÖF sınava giriş ve kayıt işlemleri ile ilgili takip etmeniz gereken adımlar.

AÖF online sınavı nasıl yapılacak? Sınava giriş ve kayıt işlemleri

Açık Öğretim Fakültesi 2020 sınavları ertelenmeyecek ve AÖF online sınav sistemiyle öğrenciler sınava girecekler. AÖF online sınav kararı sonrasında öğrencilerin AÖF online sınavlarının nasıl bir işleyişte olacağını merak etmeye başladı.

AÖF online sınavları 18 Nisan – 7 Mayıs tarihlerinde 20 gün boyunca sürecek. AÖF online sınavlarında intenet bağlantısı olan bilgisayar, tablet veya akıllı telefon üzerinden sınava giriş yapılabilecek.

Sınava giriş yapacak adaylar www.anadolu.edu.tr adresinden ‘’SINAV’’ sekmesine tıklayarak giriş yapabilirsiniz. Açılan sayfada T.C. kimlik numarası veya @anadolu.edu.tr uzantılı e-posta adresi ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz.

Sınavlardaki soru sayısı bütün dersler için 20 olup süre 30 dakikadır. Sınava başlamadan hemen önce kuralların olduğu uyarı kabul edilip sınava başlanabilecektir. Sınavın başlamasıyla ekranda yalnızca bir soru görülebilecek ve soruyu yanıtladıktan sonra diğer soruya geçiş yapabileceksiniz.

Bütün soruları işaretleme olduğu an ve 30 dakika tamamlandığında dersin sınavı bittiğine dair uyarı gelecek ve bu uyarıyla dersin sınavı bitmiş olacaktır.

18 Nisan itibariyle sınavınızı tamamlayamadan herhangi bir gerekçeyle sınavınız sonlanırsa, 7 Mayıs tarihine kadar sınava kaldığınız yerden devam edip sınavı tamamlayabilirsiniz. 7 Mayıs’a kadar sınavınızı tamamlayamamanız halinde sınav sistemi erişime kapanır ve cevaplandırmadığınız sorular boş bırakılmış kabul edilir.

Sıcak gelişmeleri kaçırmamak istiyorsan hemen şimdi mobil uygulamamızı indir! >>> Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Bizi Instragram’da şimdi takip etmeye başla, hiçbir sıcak gelişmeyi kaçırma. >>> Haberport İnstagram Hesabını Takip Et

Gündemin nabzını beraber tutalım! Hadi sen de Facebook Grubumuza Katıl, tartışmaları gör, haberleri oku! >>> Haberport Facebook Grubuna Katıl!

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2020, 19:39

YORUM EKLE

Popüler Haberler