AÖF vize online sınavları nasıl yapılacak?

Koronavirüs salgını nedeniyle birçok üniversite online eğitim ve sınav sistemine geçiş yaptı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinde öğrenim gören öğrenciler AÖF vize online sınavları nasıl yapılacak merak etmeye başladı. İşte AÖF vize online sınavına dair ayrıntılar.

AÖF vize online sınavları nasıl yapılacak?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İşletme ve İktisat fakültelerinin bahar dönemi ara sınavlarının online olarak yapılacağı daha önce duyurulmuştu. AÖF ara dönem sınavları 18 Nisan-7 Mayıs tarihleri arasındaki 20 günlük takvim içerisinde yapılacak.

Online sınav sistemi nedir?

Online sınav sistemi intenet üzerinden belirlenen tarihte, belirli şartlar eşliğinde adayların evinden, bilgisayar, telefon ya da tablet aracılığıyla sınav sorularını cevaplandırabildiği sanal sınav ortamıdır.

Online sınavlar nasıl yapılır?

Anadolu Üniversitesi fakültelerinde 2019-2020 bahar dönemi ara sınavları, 18 Nisan-7 Mayıs 2020 tarihleri arasında yapılacak. İntenet üzerinden yapılacak sınav için önceden olduğu gibi her ders için adaylara 30 dakika verilecek.

Sınav soruları kişiye özgü olacak

Anadolu Üniversitesi Rektörü Ertan Çomaklı, intenet tabanlı sınavlar ile ilgili çalışmaların salgın hastalık öncesinde başladığını ifade etti. Sınavların kişiye özel olarak yapılacağı ve içerisinde on binlerce sorunun bulunduğu bir havuzdan kişiye özel soruların sorulacağı belirtildi. Öğrenciler, sınavda devreye girecek algoritma ile herkese farklı bir soru gelecek şekilde sınavı tamamlayacak.

İntenet bağlantısı olmayan adaylar ne yapacak?

Sınav süresince, zorunlu nedenler yüzünden sınava giremeyecek öğrenciler için altenatif çalışmalar yapıldı. İntenet bağlantısı olmayan kişiler, AÖF bürolarından randevu alarak, AÖF bürolarında sınava girebilecekler. Ayrıca engelli öğrenciler ise yanlarında bir refakatçi ile soruları yanıtlayabilecek.

Tüm gelişmelerden anında haberdar ol! Merak ettiğin haberler şimdi telefonunda. Mobil uygulamamızı buradan indir! >>> Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Gündemin nabzını beraber tutalım mı? Hadi, sen de bizi Instagram’da takip etmeye başla. >>> Haberport İnstagram Hesabını Takip Et

Yorumların bizim için değerli… Haberport Facebook Grubuna katıl, tüm sıcak haberler hakkında yorumlarını paylaşmaya başla! >>> Haberport Facebook Grubuna Katıl!

Twitter hesabımızı takibe başla, merak ettiğin güncel haberleri asla kaçırma! Tüm sıcak gelişmeler burada. >>> Haberport'u Twitter'dan Takip Et

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2020, 17:53

YORUM EKLE

Popüler Haberler