Atama Bekleyen Öğretmenler Sorunları İçin Çözüm Bekliyor!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Buket Aydın'la 40 programına konuk oldu ve öğretmen atamalarına ilişkin flaş açıklamalarda bulundu. Atama bekleyen öğretmeler sorunları için çözüm bekliyor ve Selçuk televizyon ekranlarında verdiği demeçte 2019 yılında 40 bin atama gerçekleşeceğini işaret etti.

Atama Bekleyen Öğretmenler Sorunları İçin Çözüm Bekliyor!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Buket Aydın’la 40 programına konuk oldu. Atama bekleyen öğretmenler ile ilgili açıklamalarda bulunan Selçuk, Şubat ayında 20 bin öğretmen atamasının gerçekleştiğini açıkladı. Şimdilerde ise 20 bin atamanın gündeme alındığını konuşan Selçuk, bununla ilgili detayların kamuoyuyla paylaşıldığını kaydetti.

20 bin yeni öğretmen atamalarına ilişkin mülakat yerlerinin de ilan edildiğini işaret eden Selçuk, Bakanlık olarak hükümetin ekonomi politikasına uymak durumunda olduklarını anlattı. Hükümetin bu konuda öncelikleri olduğunu anımsatan Bakan, Cumhurbaşkanı’nın açıklamalarından hareketle birtakım tartışmaların gündeme geldiğini söyledi.

100 bin Öğretmen Neden Atanmadı Eleştirilerine Yanıt

100 bin öğretmen atamasının niçin gerçekleşmediğine ilişkin birtakım tartışmaların konuşulduğunu anlatan Selçuk, yapılan atamaların sayısal olarak belirli olduğunun anlattı. Bu anlamda atamaların süreceğine değinen Bakan, 20 bin kişilik atamanın devam ettiğini hatırlattı.

Sistemin Bu Sayıya İhtiyacı Yok

Öğretmenlerin tamamının atanması gibi bir durumun söz konusu olamayacağının altını çizen Selçuk, şuanda atama bekleyen öğretmen konusunda 600 bin gibi bir sayının tartışıldığını hatırlattı. Türkiye’de eğitim sisteminde böyle bir açık olmadığına vurgu yapan Bakan, yıllar içerisinde bu açıklıkların giderileceğini ve ücretli öğretmenlerin kadroya geçirileceğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2019, 12:13

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 1 yıl Önce

1200 ücretli öğretmen kadro bekliyor. 5000 kontenjan verildi.Şartlar tuttuğu halde yerimize başkaları atandı.Sayın Cumhurbaşkanımdan ve Bakanımdan lütfen ya müjde bekliyoruz. Nisan ayı bitmeden bizi de sevindirin.

Ali
Ali - 1 yıl Önce

1200 ücretli öğretmen ataması için kontenjan verilmesini istiyoruz. Mülakatta haksız yere elendik.Bizler uzun yıllardır mağdur olarak çalışan ücretli öğretmenleriz.Ocak 2019 da % 100 zam dediniz yapmadınız.Kadro hakkımız. Kul hakkını bilirsiniz.Hakkımızı iade edin Sayın Cumhurbaşkanım ve Bakanım.LÜTFEN BİZİ DUYUN.


Popüler Haberler