Bursluluk sınavı 2020 ne zaman yapılacak? İOKBS Bursluluk sınavı konuları

İOKBS yani İlkokul ve Ortaokul Bursluluk sınavı korona virüs sebebi ile ertelendi. Peki 2020 İOKBS ne zaman yapılacak? İOKBS Bursluluk sınavı konuları neler olacak? Detaylar haberimizde yer alıyor..

Bursluluk sınavı 2020 ne zaman yapılacak? İOKBS Bursluluk sınavı konuları

Ortaöğretim ve İlköğretim Bursluluk Sınavının(İOKBS) ertelendiği Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından açıklanmıştı. Aynı zamanda Selçuk, sınavın yalnızca ilk dönemde işlenen konulardan yapılacağını da söyledi. MEB’in 25 Nisan’da düzenleyeceği Ortaöğretim ve İlköğretim Bursluluk Sınavı (İOKBS) 6 Haziran’a alındı.

İOKBS’de Hangi Konular Çıkacak?

İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin girebileceği bursluluk sınavı hakkında Ziya Selçuk şunları da söyledi, sınava girecek öğrenciler yalnızca birinci dönem işledikleri konulardan sorumlu olacağını, normalde 9.sınıf konularından da sorumlu olan 10 ve 11.sınıfların yalnızca 9.sınıfın ilk döneminden sorumlu olacağını açıkladı.

Telefonunu gazeten haline getir! Gündemin önemli gelişmelerinden habersiz kalma. Mobil uygulamamız burada! >>> Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Takipçilerimiz için haberlerimiz artık Instagram’da! Tüm sıcak gelişmeleri anında takibe başla >>> Haberport İnstagram Hesabını Takip Et

Haberport’un tüm güncel haberleri şimdi Facebook’unda! Durma, sen de aramıza katıl! >>> Haberport Facebook Grubuna Katıl!

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2020, 02:40

YORUM EKLE

Popüler Haberler