Bursluluk sınavı sorularının hangi konulardan çıkacak? MEB bakanından açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen bursluluk sınavında hangi konulardan soru çıkacağı merak ediliyordu. MEB Bakanı Ziya Selçuk 2020 İOKBS sınavının müfredatıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Bursluluk sınavı sorularının hangi konulardan çıkacak? MEB bakanından açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yapacağı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı’nın (İOKBS) müfredatı belli oldu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk İOKBS sınavıyla ilgili açıklamalarında öğrencilerin ilk dönem müfredat ve kazanımlarından sorumlu olacaklarını belirtti.

Bakanlığın Koronavirüs önlemleri kapsamında İOKBS sınavının tarihi 25 Nisan’dan 6 Haziran 2020 tarihine alınmıştı. İOKBS sınavına ilkokul 5. ve lise 11. sınıf arasındaki bütün öğrenciler girecek.

MEB Bakanı Ziya Selçuk 2020 İOKBS sınavının müfredatı hakkında bilgi verdi. Bakan Selçuk sınava girecek öğrencilerin sınıflarının birinci dönem müfredatından ve kazanımlarından sorumlu olacaklarını açıkladı. Ayrıca normal şartlarda 9. sınıf müfredatından da sorumlu olan 10 ve 11. sınıf öğrencileri de, yalnızca 9. sınıf birinci dönem konularından sorumlu olacak.

En kritik haberlerin bildirimleri her an telefonunda! Mobil uygulamamızı hemen indir! >>> Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Haberlerimiz artık her yer de seninle! Merak ettiğin tüm gelişmeleri Instagram’da da takibe al. >>> Haberport İnstagram Hesabını Takip Et

Güncel haberler artık bir dokunuş uzağında! Facebook Grubumuza katıl, tüm haberleri anında öğren! >>> Haberport Facebook Grubuna Katıl!

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2020, 01:38

YORUM EKLE

Popüler Haberler