Bursluluk sınavında hangi konulardan soru çıkacak, hangi üniteler olacak? 2020 MEB İOKBS bursluluk sınavı ne zaman?

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk sınavında hangi konuların yer alacağı ve sınavın ne zaman gerçekleştirileceği merak ediliyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, İOKBS'de çıkacak olan konuları ve sınav tarihini açıkladı.

Bursluluk sınavında hangi konulardan soru çıkacak, hangi üniteler olacak? 2020 MEB İOKBS bursluluk sınavı ne zaman?

2020 İOKBS Sınav Konuları Neler?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk İOKBS ile ilgili açıklamalar yaptı. Yaptığı açıklamada konuların neler olduğunu ve sınavın ne zaman gerçekleşeceğini belirtti. İlköğretim ve Ortaöğretim Bursluluk sınavında ilk dönemin konularının çıkacağını söyledi.

1.dönem müfredatında yer alan konular ve kazanımlar bursluluk sınavında sorulacak. Lise öğrencileri için ise Lise 2 ve lise 3 öğrencilerinin Lise 1 müfredatlarında da sorumlu olacaklarını belirtti. Bu öğrencilerin de sadece Lise 1 ilk dönem konularından sınava tabi tutulacağını söyledi.

2020 İOKBS Ne Zaman Yapılacak?

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı normal şartlarda 25 Nisan 2020 tarihinde gerçekleşecekti. Ancak salgın nedeniyle Ziya Selçuk bu tarihin 6 Haziran’a çekildiğini duyurdu. Bursluluk sınavı 6 Haziran 2020 tarihinde gerçekleşecek.

Olup biten tüm gelişmeler şimdi akıllı telefonunda! Anlık sıcak haberler bu uygulamada! Hemen indir! >>> Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Güncel olaylar hakkında merak ettiğin tüm detayları Instagram’da da takip etmek için Haberport’u hemen takip et >>> Haberport İnstagram Hesabını Takip Et

Sıcak gelişmeler, duyurular ve açıklamalar… Basın dünyasına dair tüm ayrıntılar Facebook Grubumuzda! Hadi, sen de katıl aramıza! >>> Haberport Facebook Grubuna Katıl!

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 14:48

YORUM EKLE

Popüler Haberler