Dikey Geçiş Sınavı Geç Başvuru Ücreti Ne Kadar? 2019 DGS Geç Başvuruları Bugün Başladı!

Dikey Geçiş Sınavı için normal başvuru süresi tamamlandı. Başvuruda bulunamayan adaylar için Dikey Geçiş Sınavı geç başvuru ücreti ne kadar? 2019 DGS geç başvuruları bugün başladı. İşte detaylar.

Dikey Geçiş Sınavı Geç Başvuru Ücreti Ne Kadar? 2019 DGS Geç Başvuruları Bugün Başladı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi kısa süre önce DGS başvurularını duyurmuştu. DGS başvuruları için gerekli süre bugün sona erdi ve geç başvurular başladı. Başvuru sürecinde başvurusunu yapmayan 2 yıllık mezun bireyler, eğitimini lisansa tamamlayabilmek için DGS’ye girmek durumunda. Başvurularını yapamayan bireyler için başvuru ekranı yeniden açıldı.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

2019 DGS başvuruları için adayların öncelikle ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine giriş yaparak başvuru yapması gerekmektedir. https://ais.osym.gov.tr/ adresinden başvurular gerçekleştirebilmektedir. Sayfada link saat 10’da aktif hale gelecek ve adayların kimlik numarası ve ÖSYM şifresi ile sisteme giriş yapması gerekmektedir. Bir sonraki aşamada ise gerekli bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurup başvurunuzu tamamlamanız gerekmektedir.

Geç Başvuru Ücreti Ne Kadar?

Adayların geç başvuru için yatırması gereken ücret normal başvuru ücretinin 1.5 katı yani 180 TL’dir. Adayların başvuru ücretini en geç 21 Mayıs 2019 saat 23.59’a kadar yatırması gerekmektedir.  

DGS Ne Zaman?

Adaylar DGS için 30 Haziran 2019 günü ter dökecekler.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2019, 01:18

YORUM EKLE

Popüler Haberler