E-Okul Karne Sorgulaması Nasıl Yapılır? 2. Dönem Notları E-Okul

2018-2019 eğitim öğretim yılında artık sona gelindi ve milyonlarca öğrenci e-okul karne sorgulaması nasıl yapılır sorusunun yanıtını aramaya başladı. İşte e-okul Veli Bilgilendirme sistemi 2. dönem notları.

E-Okul Karne Sorgulaması Nasıl Yapılır? 2. Dönem Notları E-Okul

2018-2019 eğitim-öğretim yılı 14 Haziran 2019 günü sona eriyor. İlköğretim, ortaöğretim ve lise öğrencileri kane heyecanını yaşamaya başladı. 11 haftalık yaz tatili için geri sayım başladı ve öğrenciler kadar en az veliler de kane heyecanı yaşıyor. 1990 yıllarının sonları ve 2000 yıllarının başlarına kadar kayıtları basılmış öğrencilerin kaneleri sanal ortamda görüntülenebilmektedir. Veliler, öğrencilerin not durumları, devamsızlık bilgileri gibi detayları e-okul VBS üzerinden görüntüleyebilmektedir.

Öğrencilerin eğitim süreçlerine ilişkin detayların hemen hemen hepsi e-okul VBS sisteminde görüntülenebiliyor. Üstelik sisteme yapılan güncellemelerle veliler öğrencilerin girilen sınav notlarını anlık SMS bildirimi olarak alabilmektedir. Kane heyecanında son düzlüğe girilmesiyle birlikte e-okul sistemine giriş sayısı da büyük oranda artış gösterdi. Öğretmenler birer birer yazılı, sözlü, kanaat notlarını girmeyi tamamladı.

E-okul Kane Sorgulama Ekranı

Öğrenciler ve veliler https://e-okul.meb.gov.tr/logineokul.aspx adresinden öğrencinin ikinci dönem notlarını görüntüleyebilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2019, 01:18

YORUM EKLE

Popüler Haberler