e- Okul VBS giriş ekranı ile sınav sonuçları sorgulama!

2018-2019 eğitim öğretim senesinin son günlerinde olduğumuz bu zamanlarda veliler ve öğrenciler e-okul sistemi ile notlarını öğrenmek istiyorlar. Peki E-Okul Giriş Ekranı ile Sınav Sonuçları Sorgulama işlemi nasıl yapılır? İşte sistem hakkındaki ayrıntılar…

e- Okul VBS giriş ekranı ile sınav sonuçları sorgulama!

E-Okul Giriş Ekranı ile Sınav Sonuçları Sorgulama

Okulların kapanmasına bu kadar az zaman kalmışken veliler ve öğrenciler e-okul sistemi aracılığı ile not sorgulama işleminin nasıl yapıldığını araştırıyorlar.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından velilerin ve öğrencilerin kullanabileceği VBS yani Veli Bilgilendirme Sistemi ile takdir ve teşekkür belgelerinin hesaplanması, sınav sonuçlarının görüntülenmesi ve devamsızlık sorgulama işlemleri yapılabilmektedir.

VBS’ye Giriş Nasıl Yapılır?

E-okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne giriş yapabilmek için ilk olarak “e-okul.meb.gov.tr” adresine gidilmesi gerekmektedir. Resmi sayfaya girdikten sonra karşınıza çıkan boşlukları doğru şekilde doldurmanız gerekmekte.

Bilgilerin doğru şekilde girilmesi sonrasında yeni bir sayfa açılmakta ve bu sayfada öğrencinin kimlik bilgileri ya da eğitim bilgileri talep edilmektedir.

Sonrasında ise öğrencinin fotoğrafının doğru olarak seçilmesi isteniyor. Bu aşamanın da atlatılması ile birlikte sisteme giriş işlemi gerçekleştirilmiş oluyor.

Takdir ve Teşekkür Hesaplaması

E-okul sistemi ile veliler, öğrencilerin notlarını, devamsızlıklarını ve başarı puanını görebilmekteler. Takdir ve Teşekkür belgesi hesaplama işlemi E-Okul sistemi aracılığı ile hesaplanabilmektedir. Elbette bu hesaplamanın yapılabilmesi için öğrencilerin tüm derslerinin notlarının girilmiş olması gerekmektedir. Not girişlerinin yapılması sonrasında başarı puanının elde edilmesi ve bu başarı puanının en az 70.00 olması gereklidir.

70.00 ile 84,99 arasındaki başarı puanlarında Teşekkür Belgesi, 85.00 ile 100.00 arasındaki başarı puanlarında ise Takdir Belgesi verilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2019, 13:41

YORUM EKLE
YORUMLAR
beyza nur elit
beyza nur elit - 1 hafta Önce

Ben 9a gidiyorum edebiyattan kaldım ama ortalamam 60 geçiyorum ama bir daha sınava giricem ooooooffffff

Fato
Fato - 5 gün Önce

Benim ortalamam 76 tşk alıyorum ama e okulda yazılmadı niye ? Ben ceza fln almadım

Fato
Fato - 5 gün Önce

Benim ortalamam 76 tşk alıyorum ama e okulda yazılmadı niye ? Ben ceza fln almadım

Popüler Haberler