E-Okul’a Nasıl Giriş Yapılır? e Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Öğrenci Girişi 2019

Milli Eğitim Bakanlığı web yazılımı olan e-okul sistemini nedir. Sisteme giriş yapmak için neler yapılmalıdır?

E-Okul’a Nasıl Giriş Yapılır? e Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Öğrenci Girişi 2019

İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencilerinin notlarını, devam durumlarını ve diğer bilgilerini öğrenmek isteyen veliler e-okul sistemini kullanıyorlar. E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi adı altında bir uygulama olarak veliye yardımcı olmak için kurulan sistem ile Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde Ocak 2007 yılından bu yana hizmet vermektedir.

E-okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile öğrenci kaydı, nakil işlemleri, not durumu, yazılı notu,diploma notu, devamsızlık çizelgesi, merkezi sınavların kayıt işlemlerini yapabilme imkanı sağlamaktadır.

E-Okul’a Nasıl Giriş Yapılır?

E-Okul sistemi, Veli Bilgilendirme Sistemine giriş yapmak için e-okul.meb.gov.tr linki  ile arama motorlarından sorgulama yaptınız zaman sisteme erişebilirsiniz. Giriş yaptığınız bölümde iki ekran vardır. Biri öğretmenler için, diğeri veliler için olan sistemdir.

Veli Bilgilendirme Sistemini seçip öğrenci kimlik numarası ve öğrenci okul numarasını girdiğiniz zaman sisteme entegre olursunuz. Bu bilgilere hakim olmadığınız takdirde sistem hiçbir işinize yaramayacaktır. sisteme entegre olduğunuz takdirde bile ikinci bir güvenlik sayfası öğrenci bilgileri ve gizliliğini korumak amacıyla sizden öğrenciye ait farklı bilgileri talep edecektir. Bu soruları geçtiğiniz zaman öğrenciniz ile ilgili bilgilere erişim sağlayabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2019, 00:15

YORUM EKLE

Popüler Haberler