EBA öğrenci giriş ekranı 2020

Uzaktan eğitimin devam ettiği bugünlerde öğrenciler EBA giriş ekranına nasıl ulaşabileceklerini merak ediyorlar. İşte 2020 EBA öğrenci giriş ekranı ve sistem ile ilgili detaylar…

EBA öğrenci giriş ekranı 2020

Eğitim Bilişim Ağı kısa ismiyle EBA kapsamında öğrenciler için pek çok farklı seçeneği bulunduruyor. Öğrenci girişi 1,2,3,4. Sınıflar için uzaktan eğitim sürecinin en önemli unsurlarından biri olarak görülüyor. Aşağıdaki kısımda EBA’nın intenet adresi yer almaktadır. Bu adres üzerinden öğrenciler giriş yaparak çeşitli eğitim içeriklerinden faydalanabilmektedirler.

Yukarıdaki intenet adresinin yanı sıra EBA uygulamasından da farklı eğitim içeriklerine erişim sağlanabilmektedir.

EBA’ya giriş yapılması sonrasında öğrenci girişi bölümüne gidilmesi ve ardından EBA Hesap Oluştur sekmesine girilmesi gerekmektedir. Burada talep edilen bilgilerin girilmesi ardından hesap açılacak ve panele giriş yapılabilecektir.

İlkokul Öğrencileri EBA’ya Ne Zaman Giriş Yapabilecekler?

MEB tarafından oluşturulan çizelge kapsamında ilkokul öğrencilerinin sisteme giriş yapacakları gün ve saatler belirtilmiştir. Sınıf bazlı EBA zaman çizelgesine bakıldığında ilkokul öğrencilerinin sisteme Pazar günleri giriş yapabilecekleri görülmektedir. Tüm gün boyunca sorunsuz bir şekilde giriş yapılabilecektir.

EBA Şifre Alma Ekranı

EBA Giriş ekranı üzerinde Öğrenci ve EBA adımlarının takip edilmesi sonrasında Şifremi Unuttum sekmesine basılarak öğrencilerin şifrelerini yenilemeleri mümkündür. Bu adım arkasından TC kimlik numarasının girilmesiyle bir doğrulama yöntemi seçilmesi istenecektir. E-posta üzerinden doğrulamanın seçilmesi halinde, e-posta adresinin girilmesi ve gönder butonuna basılması gerekmektedir. Gelen doğrulama kodunun ilgili bölüme girilmesi sonrasında yeni şifrenin belirlenmesi istenecektir.

Cep telefonu ile doğrulamanın seçilmesi halinde ise cep telefonu numarasının ilgili bölüme girilmesi ve gönder butonuna basılması gerekmektedir. Bu işlem adından gelen doğrulama kodunun ilgili bölüme girilmesi ve yeni şifrenin belirlenerek kaydet tuşuna basılması gerekmektedir.

Okullara Dönülünce Telafi Eğitimi Yapılacak mı?

Koronavirüs nedeniyle okulların tatil edildiği bu dönem içinde eğitimler uzaktan verilmeye devam ediyor. Ancak uzaktan eğitimin yeterli gelmemesi gibi bir durumun söz konusu olmasından kaynaklı olarak Destekleme ve Yetiştirme Kursları üzerinden de eğitimler verilecek. Virüsün etkisini yitirmesi ardından gerek hafta sonlarında gerekse yaz tatilinde eklenecek olan dersler ile öğrencilerin hedeflenen noktada olması için çaba sarf edilecek.

Uzaktan eğitim süreci içinde yapılan yayınlarda temel dersler üzerinde durulacak. Herhangi bir sınavın gerçekleştirilmeyeceği bu süreç içinde öğrenciler kendi iradeleri ile ders çalışacak ve sorumluluklarını yerine getireceklerdir.

İlkokul ders programında Türkçe, matematik, hayat bilgisi, fen bilimleri, din kültürü ve ahlak bilgisi, İngilizce’nin yanı sıra Yetiştirme Programı bünyesinde matematik ve Türkçe dersleri de bulunacak. Ortaokul derslerine bakıldığında Türkçe, matematik, sosyal bilgiler, fen bilimleri, din kültürü ve ahlak bilgisi, İngilizce ve imam hatip ortaokulu öğrencileri için de Arapça dersleri uzaktan eğitim kapsamında yer alacak. Lise öğrencileri için ise tarih, coğrafya, Türk dili ve edebiyatı, matematik, fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi dersleri verilecek. 20 dakikadan oluşacak olan her ders arasında 10 dakikalık etkinlik kuşakları ekranlardaki yerini alacak. Yayınlar EBA’nın ve TRT’nin intenet adreslerinden de takip edilebilecek.

Gündemdeki gelişmelerden uzak kalma! Mobil uygulamamızı indir, anında haberdar ol! >>> Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Türkiye’nin nabzını tutan haber kaynağın Haberport artık Instagram’da merak ettiğin tüm haberler burada! >>> Haberport İnstagram Hesabını Takip Et

Gündemden tüm kritik haberler anında ekranında! Şimdi sen de Facebook Grubumuza Katıl, haberleri kaçırma! >>> Haberport Facebook Grubuna Katıl!

Ekonomi haberlerinden siyaset gündemine tüm haberler Twitter hesabımızda! Bizi Takip Etmeyi unutma. >>> Haberport'u Twitter'dan Takip Et

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2020, 08:46

YORUM EKLE

Popüler Haberler