Eba.gov.tr eğitim ağı neden açılmıyor? EBA'ya neden giriş yapamıyorum?

Öğrencilerin uzaktan eğitim aldığı EBA’nın neden açılmadığı merak edilenler arasında yer alıyor. Peki Eba.gov.tr eğitim ağı neden açılmıyor? Öğrenciler “EBA'ya neden giriş yapamıyorum?” sorusunun yanıtını merak ediyorlar. İşte giriş sorunu ile ilgili ayrıntılar…

Eba.gov.tr eğitim ağı neden açılmıyor? EBA'ya neden giriş yapamıyorum?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından koronavirüse karşı alınan önlemler ışığında başlatılan uzaktan eğitim uygulamasında EBA oldukça önemli bir yer tutuyor. Tüm öğrenciler EBA üzerinden uzaktan eğitim çalışmalarına katılım göstermeye çalışıyorlar. Ancak bu kadar çok öğrencinin sisteme giriş yapması söz konusu olduğunda farklı sıkıntılar kendini gösterebiliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı EBA üzerinde uzaktan eğitim süreci içinde sistem üzerinde oluşacak aşırı yoğunluğun önüne geçebilmek adına yeni bir uygulama başlattı. Yeni uygulamaya göre bu süreç içinde öğrencilerin EBA’ya sınıf bazlı zaman çizelgesine göre giriş yapabilmeleri mümkün kılındı.

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik olarak yapılan çalışmalar, canlı yayın derslerinin yapıldığı EBA’da bir süredir yaşanan yoğunluğun önüne böyle bir sistemle geçilmeye çalışıldı. Yeni uygulama ile öğrenciler artık sınıf bazlı zaman çizelgesine göre girişlerini gerçekleştirebilecekler.

Aşağıdaki kısımda MEB tarafından ilan edilen sınıf bazlı zaman çizelgesi yer almaktadır.

FTO

 

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2020, 12:16

YORUM EKLE

Popüler Haberler