Erdoğan 'dan KYK burs, kredi yurt ödemeleri ve KYK borçları hakkında son dakika açıklaması

Erdoğan’dan KYK burs, kredi yurt ödemeleri ve KYK borçları hakkında son dakika açıklaması geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öğrencileri sevindiren haberi duyurdu. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları.

Erdoğan 'dan KYK burs, kredi yurt ödemeleri ve KYK borçları hakkında son dakika açıklaması

Korona virüs nedeniyle alınan tedbirlerden biri de okullara ara verilmesi olmuştu. Bu kapsamda üniversite öğrencilerinin kredi, burs ve yurt ödemelerinde kolaylık sağlanması bekleniyordu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan öğrencilere müjdeli haber geldi.

KYK borçları ve kredi burs ödemeleri hakkında açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan konuşmasında öğrencileri merakla beklediği KYK kredi, burs ödemeleri ve yurt ödemeleri konusunda da açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, KYK yurtlarında kalınmayan süre için öğrencilerden ücret alınmayacağını duyurdu.

Geri ödeme

Erdoğan Mart ayı için ödenen yurt ücretlerinin de öğrencilere iade edileceğini dile getirdi.

Kredi ve burslar devam edecek mi?

Cumhurbaşkanı kredi ve burs ödemelerinin de süreç içinde devam edeceğini açıkladı.

KYK borçları

Recep Tayyip Erdoğan KYK borcu ödeyenlerin 3 aylık ödemelerinin faizsiz olarak ertelendiğini duyurdu. Erdoğan Yükseköğrenim yurtlarında kalan öğrencilerden Nisan, Mayıs ve Haziran ayları için ödeme alınmayacağını ve kredi veya burs alan öğrencilerin ödemelerinin kesilmeyeceğini de açıkladı.

Erdoğan sözlerine şu şekilde devam etti:

“Öğrencilerimizin kredi geri ödemeleri, Nisan, Mayıs ,Haziran ayları için ilave ücret yansıtılmadan ertelenebilecek. 21 Bin 500 vatandaşımızı 14 günlük karantina kuralına göre misafir ediyoruz. İlk ve orta öğrenimdeki uzaktan öğrenim gören öğrencilerimize 8 GB'ye kadar ücretsiz intenet imkanı getirdik."

Hayatın tüm renkleri burada! Merak ettiğin tüm gelişmelerin bildirimleri her an telefonunda! Mobil uygulamamızı hemen yükle! >>> Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Instagram’da geçirdiğin vakti verimli hale getirmek ister misin? Tüm haberlerimiz artık Instagram’da! Bizi takip etmeyi unutma. >>> Haberport İnstagram Hesabını Takip Et

Facebook Grubumuza Katılarak en yeni haberlerden ilk sen haberdar ol! >>> Haberport Facebook Grubuna Katıl!

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2020, 16:32

YORUM EKLE

Popüler Haberler