KPSS 2020 ne zaman yapılacak? Lisans, ÖABT, Önlisans KPSS sınavı başvuruları ne zaman olacak, hangi tarihte, ne kadar süre kaldı?

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak isteyenlerin girdiği KPSS sınavının 2020 yılında ne zaman yapılacağı merak ediliyor. Lisans, ÖABT, Önlisans KPSS sınavı başvuruları ne zaman olacak, hangi tarihte, ne kadar süre kaldı diye araştıranlar için detaylar haberimizde…

KPSS 2020 ne zaman yapılacak? Lisans, ÖABT, Önlisans KPSS sınavı başvuruları ne zaman olacak, hangi tarihte, ne kadar süre kaldı?

Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın 2020 yılında ne zaman gerçekleştirileceği merak ediliyor. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak isteyen kişiler, ÖABT, Lisans, Önlisans KPSS sınavı başvuruları ne zaman diye araştırıyor.

Koronavirüs salgını nedeniyle bazı sınav başvuruları ve sınav tarihleri ertelendi. ÖSYM güncel sınav tarihlerini ve başvurularını kamuoyu ile paylaştı. Kamu Personeli Seçme Sınavı başvuru ve sınav tarihi belli oldu.

ÖSYM’nin açıkladığı sınav tarihlere göre, KPSS başvuru tarihleri şu şekilde:

-KPSS Lisans (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri ve Alan Bilgisi), KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi sınavları için başvurular, 5 Mayıs 2020’de başlayıp 20 Mayıs 2020’de bitecek.

-KPSS Ön Lisans başvuruları, 12 Ağustos’ta başlayacak, 25 Ağustos’ta sona erecek.

-KPSS Ortaöğretim başvuruları, 21 Ağustos’ta başlayacak, 7 Eylül’de sona erecek.

-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi başvuruları 29 Eylül’de başlayacak, 7 Ekim’de sona erecek.

ÖSYM’nin açıkladığı sınav tarihlerine göre, KPSS sınav tarihleri şu şekilde:

-KPSS Lisans (GENEL YETENEK-GENEL KÜLTÜR, EĞİTİM BİLİMLERİ) sınavları 6 Eylül 2020 tarihinde gerçekleşecek.

-KPSS Lisans (ALAN BİLGİSİ) 1. gün sınavı 12 Eylül 2020 tarihinde yapılacak.

-KPSS Lisans (ALAN BİLGİSİ) 2. gün sınavı 13 Eylül 2020 tarihinde uygulanacak.

-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınavı 20 Eylül 2020 tarihinde uygulanacak.

-KPSS Ön Lisans sınavı da 25 Ekim 2020 tarihinde gerçekleşecek.

 

Sıcak gelişmeleri kaçırmamak istiyorsan hemen şimdi mobil uygulamamızı indir! >>> Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Instagram’da Haberport’u takip etmeye başla, tüm sıcak gelişmeleri önce sen öğren! >>> Haberport İnstagram Hesabını Takip Et

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2020, 22:13

YORUM EKLE

Popüler Haberler