KPSS İçin Viraj Uyarıları

Kamu personeli olmak isteyen binlerce kişinin ter döktüğü Kamu Personeli Seçme Sınavı ile ilgili ÖSYM’den kritik açıklamalar yapıldı. İşte binlerce kişiyi ilgilendiren önemli uyarılar.

KPSS İçin Viraj Uyarıları

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi bu hafta sonu KPSS ortaöğretim sınavı yapacak. Adayların dikkat etmesi gereken hususları hatırlatan ÖSYM, nüfus cüzdanı olmayan öğrencilerle ilgili uyarılarda bulundu. Öğrencilerin nüfusa bağlı oldukları il veya ilçe nüfus müdürlüklerinin 07.00-10.00 saatlerinde hizmet vereceği açıklandı. Bu uyarı, kimliğinde T.C. kimlik no, damga veya fotoğraf olmayan öğrenciler için geçerli.

Alımlar Çok Olunca İlgi Yoğun Oldu

Yapılan resmi açıklamalar neticesinde bu yıl KPSS ile çok sayıda kişi atanacak. Bundan dolayı da ortaöğretim KPSS’ye büyük bir yoğunluğun söz konusu olduğu görülüyor. 7 Ekim Pazar günü ter dökmeye başlayacak adaylar için 15 dakika kuralı uygulanmayacak. Tartışmalara sebep olan bu kural sebebiyle pek çok öğrenci sınava girememişti.

Sınav sonucunun 8 Ekim günü ÖSYM resmi intenet sitesi üzerinden yayınlanacağı da açıklandı. Öğrenciler sınava girerken çanta, telefon, saat, kulaklık ve küpe gibi aksesuarları yanlarında bulundurmamalıdır. Bunun yanı sıra öğrencilerin su dışında içecek getirmelerinin de yasak olduğu belirtiliyor. Su şişesinin de üzerindeki ambalajın sökülmesi gerektiği yapılan bir diğer uyarı.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2018, 09:57

YORUM EKLE