KPSS Sınavı Ne Zaman Yapılacak? 2019 ÖSYM KPSS Memurluk Sınavı Tarihi Ne Zaman? ÖSYM KPSS Takvimi!

ÖSYM, memur olma hayali kuran binlerce adayı ilgilendiren KPSS sınav takvimini duyurdu. KPSS başvuruları 3 Mayıs'ta başlayıp 15 Mayıs günü sona eriyor. İşte 2019 yılına ait KPSS memurluj sınavı tarihi ve sınava dair detaylar...

KPSS Sınavı Ne Zaman Yapılacak? 2019 ÖSYM KPSS Memurluk Sınavı Tarihi Ne Zaman? ÖSYM KPSS Takvimi!

2019 Kamu Personeli Seçme Sınavı için son düzlüğe girildi. Memur olmak isteyen bireylerin heyecanla araştırdığı KPSS sınav takvimi yayınlandı. Kurum sınavları ve sınavsız atamalarla memur olmak isteyen binlerce kişinin araştırdığı o sorunun yanıtı;

KPSS Sınav Takvimi

Genel Yetenek ve Genel Kültür Sınavı için başvurular 3 Mayıs-15 Mayıs tarihleri arasında yapılacaktır. Geç başvuru tarihi ise 28 Mayıs 2019 olarak duyuruldu. Adaylar 14 Temmuz 2019 günü KPSS’de ter dökecekler.

KPSS Alan Bilgisi testine girecek adayların 3 Mayıs-15 Mayıs tarihleri arasında başvurularını yapması gerekmektedir. Herhangi bir sebepten başvuru yapamayan adaylar için geç başvuru tarihi 28 Mayıs olarak açıklamıştır. Adaylar sınavın birinci oturumuna 20 Temmuz, ikinci oturumuna ise 21 Temmuz günü girecekler.

Öğretmenlik Alan Bilgisi testine girecek adayların 3 Mayıs tarihinden 15 Mayıs tarihine kadar başvuru yapması gerekmektedir. Geç başvuru tarihi 28 Mayıs 2019 olmakla birlikte adaylar 28 Temmuz günü ÖABT sorularını yanıtlayacaklar.

Bütün sınavların sonuçları ise ÖSYM resmi web sayfası üzerinden 29 Ağustos günü duyurulacak.

KPSS Başvuru Bilgileri

KPSS’ye başvurular da lisans kılavuzu tarihi 3 Mayıs 2019 olarak duyuruldu. ÖSYM’nin resmi web sayfasında yayınlanacak duyuruda sınav başvuruları ücretleri ve başvuru detaylarına ilişkin bilgiler paylaşılacak.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 21:56

YORUM EKLE