KPSS'ye Başvuru Yapamayanlar İçin Geç Başvurular Başladı! Geç Başvuru Ekranı Ve Geç Başvuru Başvuru Ücreti Detayları

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) için başvuru dönemi geçen hafta açılmıştı. Başvuru dönemi içerisinde başvuru yapamayan adaylar için Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından bir fırsat sunuldu. Başvuru ekranlarını bir günlüğüne açan ÖSYM, bu süreç içinde adayların başvurularını yapıp, ücretlerini yatırması gerektiğini açıkladı. KPSS'ye başvuru yapamayanlar için geç başvuru dönemi başladı. Geç Başvuru Ekranlarına nasıl giriş yapılacak? Geç Başvuru Ücreti Ne Kadar? İşte detaylar...

KPSS'ye Başvuru Yapamayanlar İçin Geç Başvurular Başladı! Geç Başvuru Ekranı Ve Geç Başvuru  Başvuru Ücreti Detayları

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) başvuru döneminde başvuru yapamayan adaylar için geç başvuru ekranı açtıklarını duyurdu.  

KPSS 2019 Geç Başvuru Dönemi Başladı

ÖSYM'nin yaptığı son dakika açıklaması ile KPSS'ye girmek için hazırlanan adayların başvuru döneminde yani geçtiğimiz hafta başvuru yapamayanlar için geç başvuru ekranının bir günlüğüne açıldığını duyurdu. 

KPSS Başvuru Yapamayanlar İçin Bir Şans Verildi

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) için başvuru dönemi geçtiğimiz hafta açılmıştı. Başvuru dönemi içerisinde başvuru yapamayan adaylar için Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından bir fırsat sunuldu. Başvuru ekranlarını bir günlüğüne açan ÖSYM, bu süreç içinde adayların başvurularını yapıp, ücretlerini yatırması gerektiğini açıkladı.

KPSS Başvuru Nasıl Yapılacak?

Öncelikle adayların https://ais.osym.gov.tr/ adresi üzerinden ön başvuru yapması gerekiyor. Bilgileri güncel olmayan adayların, mesai saatleri içinde herhangi bir okula gitmesi ve bilgilerinizi güncellemesi gerekiyor. İntenet üzerinden başvurularını tamamlayan adayların sınav ücretlerini yine intenet üzerinden yatırmaları gerekiyor. Tüm bu aşamaların ardından başvuru süreci tamamlanmış olacak. 

KPSS geç başvuru ekranları bugün itibariyle yani 28.05.2019 tarihinde saat 10:00 itibari ile açıldı. Bu sürecin bitiş tarihi 28.05.2019 saat 23:59 olarak belirlenmiştir. Sınav ücretleri her oturum için 112,50 TL olarak belirlendi. Adaylar sınav ücretlerini ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi ile https://odeme.osym.gov.tr/ adresinden yatırabilirler. Başvuru ücretleri sadece bu sistem üzerinden yatırılabilecek.

Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) oturum sonuçları 14.07.2019 - 29.08.2019 tarihleri arasında açıklayacak. 

KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Alan Bilgisi) 1. gün oturum sonuçları 20.07.2019 - 29.08.2019 tarihleri arasında açıklanacak. 

KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (ÖABT) oturum sonuçları 28.07.2019 - 29.08.2019 tarihleri arasında açıklanacak. 

KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Alan Bilgisi) 2. gün oturum sonuçları 21.07.2019 - 29.08.2019 tarihleri arasında açıklanacak. 

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2019, 14:50

YORUM EKLE

Popüler Haberler